Zamknij

Borek: Brak rozstawienia w barażach może PZPN słono kosztować

16.11.2021 08:15
Polska - Węgry
fot. PAP

Polski Związek Piłki Nożnej może stracić kilkanaście milionów złotych z tytułu braku rozstawienia reprezentacji kraju w barażach do MŚ 2022 - poinformował na antenie TVP Sport Mateusz Borek. Sytuacja biało-czerwonych skomplikowała się po porażce z Węgrami na PGE Narodowym.

Reprezentacja Polski w poniedziałek przegrała z Węgrami 1:2 w ostatnim meczu eliminacji MŚ 2022. Biało-czerwoni mieli już zagwarantowane prawo udziału w barażach o wyjazd na mundial, ale gra toczyła się o rozstawienie, które pozwoliłoby rozegrać mecz półfinałowy na własnym stadionie i uniknąć takich drużyn jak Włochy czy Portugalia. Niestety grający bez Roberta Lewandowskiego, Kamila Glika i Grzegorza Krychowiaka gospodarze nie poradzili sobie z drużyną, która przyjechała do Warszawy już tylko po honor, bowiem nie miała szans na awans.

Polacy zajmują obecnie 6. miejsce w tabeli drużyn z 2. miejsc, ostatnie dające rozstawienie w barażach. We wtorek może je jednak stracić na rzecz dwóch drużyn - Walii i Turcji. Stanie się tak, jeśli Wyspiarze nie przegrają u siebie z pozbawioną wielu gwiazd Belgią lub gdy ekipa znad Bosforu pokona na wyjeździe Czarnogórę.

PZPN może stracić miliony

Organizacja barażu na własnym terenie to przywilej dla piłkarzy - choć jak pokazał poniedziałkowy mecz, twierdzę PGE Narodowy trzeba budować na nowo - ale także ogromne zyski dla federacji z tytułu sprzedaży biletów, praw transmisyjnych czy reklam. To także oszczędności na logistyce. Brak rozstawienia może zatem słono kosztować Polski Związek Piłki Nożnej.

- Jeśli nie zagramy barażu u siebie, PZPN z tego tytułu straci około 15 milionów złotych - powiedział Mateusz Borek na antenie TVP Sport.

Losowanie par półfinałowych i drabinki barażowej odbędzie się 26 listopada.

RadioZET.pl/TVP Sport