Zamknij

Boniek ujawnił nazwisko nowego selekcjonera? Wymowny wpis

25.01.2022 12:49
Zbigniew Boniek
fot. PAP/EPA

Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej w swoim wpisie na Twitterze jasno zasugerował, kto może objąć kadrę.

Legendarny piłkarz reprezentacji Polski podał dalej swój wpis z 6 stycznia. Wtedy zasugerował, że nowym trenerem biało-czerwonych może być Jan Urban. Warto dodać, że to nazwisko od kilku dni stawiane jest na równi z Andrijem Szewczenką i Adamem Nawałką. Nikt nie ma wątpliwości, że kadrę obejmie właśnie ktoś z tej trójki.

Jan Urban selekcjonerem reprezentacji Polski?

Urban w maju 2021 roku został trenerem Górnika Zabrze. Wcześniej prowadził między innymi Lecha Poznań, Legię Warszawa czy hiszpańską Osasunę. W swoim dorobku ma dwa mistrzostwa Polski, dwa Puchary Polski i dwa Superpuchary Polski. W 2008 roku był asystentem Leo Beenhakkera w reprezentacji Polski.

Nazwisko nowego trenera reprezentacji Polski ma zostać ogłoszone 31 stycznia. Selekcjoner nie będzie mieć dużo czasu na przygotowania, gdyż już 24 marca biało-czerwoni zmierzą się z Rosją w meczu barażowym o awans do mistrzostw świata 2022. Jeśli wygrają, zagrają ze zwycięzcą pary Szwecja - Czechy.

RadioZET.pl