Boniek o kontuzji Lewandowskiego: Piłkarz chce i ma prawo grać

29.03.2021 13:02
Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie kontuzji Roberta Lewandowskiego. Prezes PZPN stanął w obronie piłkarza i trenera Paulo Sousy, który nie oszczędził go w meczu el. MŚ 2022 z Andorą (3:0).

Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut z Węgrami (3:3) i wyszedł w pierwszym składzie na Andorę (3:0). Na boisku przebywał do 63. minuty, gdy zszedł, wyraźnie przy tym utykając. Kontuzja okazała się na tyle poważna, że kapitan kadry nie wystąpi w meczu z Anglią.

Wielu kibiców i dziennikarzy zaczęło krytykować decyzję Sousy, by wystawiać Lewandowskiego na mecz z teoretycznie dużo słabszym rywalem. Portugalczyk broni się jednak tym, że to właśnie Lewandowski zdobył dwie pierwsze bramki i gdyby nie jego obecność na boisku, biało-czerwoni mogliby tego meczu po prostu nie wygrać.

W obronie decyzji o tym, by Lewandowski grał, stanął prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. - Informacja dla znawców futbolu: gdyby Robert Lewandowski nie grał z drużynami z piątego i szóstego koszyka, to żadnego rekordu bramkowego by nie pobił. Po drugie, piłkarz w formie chce i ma prawo grać. Po trzecie, kontuzję można złapać na treningu, meczu, wysiadając z windy. Po czwarte, bez Roberta też trzeba grać i drużyna da radę - napisał na Twitterze.

Jak poważna jest kontuzja Lewandowskiego?

Na ten moment nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja Lewandowskiego. Z komunikatu PZPN wynika, że tego typu uraz leczy się zazwyczaj od 5 do 10 dni. Innego zdania jest natomiast Maciej Iwański. Dziennikarz TVP Sport przekazał informację, jakoby "Lewy" wypadł z gry przynajmniej na miesiąc. Iwański nie wyklucza też, że Lewandowski będzie musiał poddać się operacji.