Zamknij

Polska wybrała bazę na MŚ w Katarze. PZPN ubiegł inne federacje

Maciej Walasek
05.04.2022 18:53
trening reprezentacji Polski
fot. Adam Jastrzebowski/REPORTER/East News

Reprezentacja Polski zarezerwowała bazę na MŚ w Katarze - poinformował w rozmowie z PAP Jakub Kwiatkowski. Umowa ma zostać podpisana do końca miesiąca. - Za nami w kolejce byli przedstawiciele trzech innych federacji, którzy chcieli tę bazę zobaczyć, ale ponieważ byliśmy pierwsi - zawrócili i pojechali wybrać inne ośrodki - powiedział rzecznik kadry narodowej.

Reprezentacja Polski w zeszłym tygodniu po wywalczeniu awansu na MŚ w Katarze, poznała grupowych rywali. W trakcie losowania biało-czerwoni trafili do grupy C, w której zagrają z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. W czasie pobytu w Dausze polska delegacja wykorzystała czas na poszukiwania bazy na mundial. W rozmowie z PAP rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski, potwierdził, że PZPN zarezerwował ośrodek dla polskiej kadry. Umowa ma zostać podpisana do końca miesiąca.

- Mamy już zarezerwowaną bazę. Trzeba potwierdzić ten wybór do końca kwietnia i podpisać umowę. Dlatego na razie nie zdradzam szczegółów dotyczących lokalizacji, zresztą tam wszędzie jest bardzo blisko. Dojazd na poszczególne stadiony to kwestia pięciu minut, wszystko na turnieju jest praktycznie obok siebie, logistycznie to duże ułatwienie - podkreślił Kwiatkowski.

Paulo Sousa uciekał przed kibicami. Brazylijczycy wściekli 

MŚ w Katarze: Polacy wybrali bazę na mundial

Jak dowiedziała się PAP, najbliżej z bazy Polaków będzie do Ar-Rajjan, gdzie zagrają drugie spotkanie na MŚ z Arabią Saudyjską. Dwa pozostałe odbędą się w pobliskiej Dausze.

- Nie zamierzamy już dalej szukać. Wybrana baza bardzo nam odpowiada. Trener Czesław Michniewicz widział ten ośrodek i jest zadowolony. Będziemy mieć wszystko, czego potrzebujemy, w tym dwa boiska trawiaste. Wcześniej nie wybieraliśmy ośrodków, ponieważ dopiero 29 marca awansowaliśmy na mundial. Będąc już w Katarze, skierowaliśmy się do tego ośrodka i szybko podjęliśmy decyzję. Za nami w kolejce byli przedstawiciele trzech innych federacji, którzy chcieli tę bazę zobaczyć, ale ponieważ byliśmy pierwsi - zawrócili i pojechali wybrać inne ośrodki - przyznał rzecznik prasowy reprezentacji Polski.

Zobacz także

Kwiatkowski zaznaczył, że istotnym elementem jest to, że w czasie MŚ w Katarze polska drużyna nie będzie musiała zmieniać lokalizacji.

- Pozostaniemy w tym ośrodku tak długo, jak długo zagramy na mundialu. Nie musimy się nigdzie przenosić, to naprawdę wygodne w porównaniu z poprzednimi turniejami - przyznał.

W przeszłości, np. przy okazji Euro 2016 we Francji czy mundialu 2018 w Rosji, PZPN miał do załatwienia znacznie więcej kwestii logistycznych. Choćby własną siłownię, której elementy przywożono z Polski i montowano na miejscu. - Teraz nie ma takiej potrzeby. Jak wspomniałem, wszystko tam będzie gotowe, nie musimy przywozić niczego z Polski - podkreślił menedżer biało-czerwonych.

RadioZET.pl/PAP/Maciej Białek