Zamknij

Baraże el. MŚ 2022: Z kim zagra Polska? Znamy potencjalnych rywali

12.10.2021 18:24
Baraże MŚ 2022 - rywale Polski
fot. PAP/EPA

Baraże do MŚ 2022 wydają się być jedyną drogą dla Polski do zakwalifikowania się na mundial w Katarze. Sprawdź, z kim zagrają biało-czerwoni, jeśli zajmą w swojej grupie eliminacyjnej drugie miejsce. Potencjalni rywale Polaków to czołowe drużyny europejskiej piłki. Na kogo może trafić Polska w barażach?

  1. Baraże MŚ 2022: potencjalni rywale Polski
  2. Baraże MŚ 2022: Na kogo może trafić Polska?

W barażach o mistrzostwa świata 2022 zagra łącznie 12 drużyn - 10 zespołów, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach eliminacyjnych oraz dwie ekipy, które nie wywalczyły awansu poprzez eliminacje, ale zwyciężyły w swoich grupach Ligi Narodów.

Rozstawionych zostanie sześć zespołów z najlepszym bilansem ze swoich grup eliminacyjnych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Baraże el. MŚ 2022: Jak wyglądają? Kto w nich zagra? [ZASADY]

Mimo że do końca eliminacji pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz możemy podać potencjalnych rywali reprezentacji Polski.

Baraże MŚ 2022: potencjalni rywale Polski

Zaczynając od grupy A, w niej drugie miejsce zajmie ktoś z dwójki Serbia/Portugalia. W grupie B będzie to Hiszpania lub Szwecja, w grupie C Włochy lub Szwajcaria, a w grupie C najprawdopodobniej Ukraina lub Finlandia, choć akurat tu nie wolno skreślać Bośni i Hercegowiny. Wszystko może rozstrzygnąć się dopiero w ostatniej kolejce.

W grupie E o drugie miejsce walczą Czechy i Walia, w grupie F zajmie je najprawdopodobniej Szkocja. Ciekawie jest w grupie G, gdzie tak naprawdę na drugiej pozycji skończyć mogą Holendrzy, Norwegowie lub Turcy. Pozycję wicelidera w grupie H zajmuje obecnie Chorwacja, a w grupie J Rumunia.

Baraże MŚ 2022: Na kogo może trafić Polska?

Potencjalni uczestnicy baraży o MŚ 2022 w Katarze: Polska, Serbia/Portugalia, Hiszpania/Szwecja, Włochy/Szwajcaria, Ukraina/Finlandia/Bośnia i Hercegowina, Czechy/Walia, Szkocja, Holandia/Norwegia/Turcja, Chorwacja, Rumunia.

Baraże MŚ 2022 rozegrane zostaną w dniach 24-29 marca 2022 roku.