Zamknij

Fatalne wieści dla reprezentacji przed barażami. Arcytrudne wyzwanie dla następcy Sousy

05.01.2022 19:05
reprezentacja Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Przed pierwszym meczem barażowym Polski z Rosją biało-czerwoni mogą mieć tylko jedną jednostkę treningową ze wszystkimi piłkarzami - poinformował Jakub Kwiatkowski. To zła wiadomość dla przyszłego selekcjonera kadry, który będzie miał bardzo mało czasu na przygotowanie zawodników na spotkanie na Łużnikach w Moskwie.

Reprezentacja Polski wciąż pozostaje bez selekcjonera. Jak zaznaczył Cezary Kulesza, nowy trener ma zostać wybrany jeszcze w pierwszej połowie stycznia. W gronie kandydatów wymienia się m.in. Adama Nawałkę, Marka Papszuna, ale też sporo zagranicznych szkoleniowców zgłasza swoją chęć do objęcia biało-czerwonych. W tym gronie jest również legenda piłki nożnej Andrea Pirlo.

Wszyscy wiedzą, że następca Paulo Sousy nie będzie miał lekko, bo niespełna trzy miesiące po objęciu stanowiska będzie musiał poprowadzić reprezentację w półfinale baraży MŚ. 24 marca w Moskwie Robert Lewandowski i spółka powalczą z Rosją, a zwycięzca meczu zagra w finale z triumfatorem pary Czechy - Szwecja. Problemem jest również to, że kadrowicze pojawią się na zgrupowaniu przed barażami zaledwie trzy-cztery dni przed samym spotkaniem. To efekt napiętego terminarza FIFA.

Problem reprezentacji Polski przed barażami MŚ

- Okienko FIFA zaczyna się 21 marca, więc ligi normalnie grają w weekend 18-20 marca. Piłkarze przyjadą na zgrupowanie bezpośrednio po meczach ligowych - napisał na Twitterze Jakub Kwiatkowski.

Wobec takiej sytuacji Polacy w komplecie mogą odbyć jedynie jeden trening, czyli we wtorek 22 marca.

- Jeśli większość naszych piłkarzy mecze ligowe zagra w niedzielę, to przylecą na zgrupowanie w poniedziałek, co praktycznie wykluczy ich udział tego dnia w treningu. Jedyna normalna jednostka treningowa będzie we wtorek, bo już w środę wylot do Moskwy - dodaje rzecznik PZPN.

Na tę chwilę nie znamy miejsca, w którym biało-czerwoni będą przygotowywać się do starcia przed wylotem na mecz z Rosją. Jednak najsensowniejszy wydaje się trening w Warszawie.

RadioZET.pl