MŚ 2022. Złe wieści dla Polaków, Belgia i Turcja nam nie pomogły

16.11.2021 22:39
Baraże MŚ 2022. Czy Polska będzie rozstawiona? WYNIKI

Poznaliśmy kluczowe dla losów naszej kadry wyniki meczów pozostałych grup: Belgii z Walią i Turcji z Czarnogórą. Reprezentacja Polski nie znajdzie się w gronie rozstawionych podczas baraży do MŚ 2022.

Baraże MŚ 2022. Do pozostania w grupie rozstawionych Polska potrzebowała porażki lub remisu Turcji w meczu z Czarnogórą i wygranej Belgii z Walią. Nasza kadra była na 6. miejscu w tabeli "drugich miejsc", a każdy niekorzystny wynik w grupach E i G spychał nas niżej, poza grono rozstawionych.

Baraże MŚ 2022. Czarnogóra - Turcja

Przez kilkanaście minut w obu spotkaniach wyniki były korzystne dla naszej kadry. W spotkaniu Czarnogóry z Turcją gospodarze trafili już w 3 minucie i wyszli na prowadzenie. Gola zdobył znany kibicom Wisły Kraków Fatos Beqiraj.

W 22. minucie Turcy wyrównali, ale wciąż nie był to wynik, który był niekorzystny dla Polski. Jednak w drugiej połowie Czarnogóra straciła kolejnego gola - wynik na 1:2 podwyższył w 60 minucie Orkun Kökçü. Turcy w tabeli drugich miejsc awansowali na 7 miejsce, Polska spadła na 8.

Czarnogóra - Turcja 1:2 Beqiraj - Kerem Aktürkoğlu, Kökçü

Baraże el. MŚ 2022: Tabela drugich miejsc. Czy Polska będzie rozstawiona?

Baraże MŚ 2022. Belgia - Walia

Do pewnego momentu korzystnie dla naszej kadry układał się też mecz Walii z Belgią. Jako pierwsza trafiła drużyna Roberta Martineza, a dokładnie Kevin de Bruyne. W 32. minucie wyrównał jednak Kiefan Moore, co oznaczało, że Walia wyprzedziła nas w tabeli drugich miejsc.

Taki rezultat utrzymał się do końca spotkania. Walijczycy ostatecznie znaleźli się w gronie rozstawionych, wyprzedzając Turcję i Polskę.

Belgia - Walia 1:1. de Bruyne - Moore

Baraże MŚ 2022. Kiedy losowanie i mecze?

Losowanie drużyn, które zmierzą się w barażach do MŚ 2022 odbędzie się 26 listopada o godz. 17 w Zurychu. Mecze barażowe odbędą się 24 i 25 marca (1 faza, 4 mecze) i 28/29 marca (2 faza, 2 mecze). W gronie rozstawionych są: Portugalczycy, Szkoci, Włosi, Rosjanie, Szwedzi i Walijczycy. Pozostałe 4 zespoły to Turcja, Polska, Macedonia Północna i Finlandia.