Zamknij

Baraże MŚ 2022 TERMINARZ, DATA. Kiedy mecze Polaków? Jakie są zasady?

26.11.2021 14:41
Baraże MŚ 2022 terminarz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Baraże MŚ 2022 - TERMINARZ. Kiedy odbędą się mecze barażowe MŚ 2022? Kiedy Polacy grają w barażach MŚ? Jakie zasady baraży MŚ 2022 będą obowiązywać? W piątek 26 listopada biało-czerwoni poznają pierwszego rywala w barażach MŚ 2022. Z kim zagrają? Kiedy odbędzie się mecz? Sprawdź dokładny program baraży MŚ 2022 i wszystkie informacje.

Baraże MŚ 2022 - terminarz meczów. Reprezentacja Polski spełniła plan minimum w el. MŚ i zakończyła zmagania na drugim miejscu, zapewniając sobie udział w barażach. Biało-czerwoni byli bardzo blisko rozstawienia. Niestety, w decydującym meczu z Węgrami kadra Paulo Sousy przegrała na PGE Narodowym 1:2 i pozbawiła siebie szans na rozegranie pierwszego meczu "u siebie".

Wobec tego Polska znalazła się w gronie nierozstawionych razem z Turcją, Ukrainą, Macedonią Północną i ekipami z Ligi Narodów Austrią i Czechami. To oznacza, że rywalem biało-czerwonych może być ktoś z grupy: Portugalia, Włochy, Rosja, Szwecja, Szkocja i Walia.

Baraże MŚ 2022: Zasady

W barażach MŚ 2022 zasady są dość proste. W imprezie weźmie udział 12 zespołów: dziesięć z drugi miejsc el. MŚ i dwa z Ligi Narodów. Jak będą wyglądały baraże MŚ po losowaniu? Uczestnicy baraży zostaną podzieleni na trzy ścieżki, gdzie do każdej trafią po cztery drużyny.

El. MŚ 2022 Kto i jak może awansować na mundial?

Po losowaniu baraży MŚ 2022 odbędą się półfinały, a następnie zwycięzcy zagrają w finałach, które zdecydują o tym, kto awansuje na mistrzostwa świata w Katarze. Warto zaznaczyć, że w barażach MŚ nie będzie rewanżów, dlatego reprezentacje zagrają maksymalnie dwa spotkania.

Baraże MŚ 2022: Kiedy grają Polacy? [TERMINARZ]

Baraże MŚ 2022 zaplanowano w drugiej połowie marca. Półfinały odbędą się w dniach 24-25 marca (czwartek-piątek). Następnie finały będą mieć miejsce 28 i 29 marca, czyli w poniedziałek i wtorek. Polacy w losowaniu baraży MŚ w półfinale zagrają z Rosją 24 marca. W przypadku awansu biało-czerwoni zostaną gospodarzami finału, a swój mecz o "być albo nie być" na MŚ w Katarze ma odbyć się 29 marca.

RadioZET.pl