Zamknij

Mecz barażowy z Rosją może zostać przeniesiony. Kadra na tym zyska?

21.01.2022 07:26
Karol Linetty, Piotr Zieliński i Robert Lewandowski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Barażowy mecz z Rosją może zostać przeniesiony - podał serwis "RB Sport". Pierwotnie półfinałowe spotkanie biało-czerwonych ze Sborną zaplanowano na moskiewskich Łużnikach, ale z powodu obostrzeń wywołanych pandemią koronawirusa miejsce może ulec zmianie.

Reprezentacja Polski w drugiej połowie marca rozpocznie ostateczną walkę o awans na mundial w Katarze. W półfinałowym starciu play-off biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Rosją. Z początku spotkanie zaplanowano na Łużnikach w Moskwie, ale ostatnie informacje wskazują, że miejsce pojedynku może jeszcze się zmienić.

Dziennikarze serwisu "RB Sport" dowiedzieli się, że prawdopodobnie dojdzie do zmiany stadionu. Wcześniej władze rosyjskiej federacji piłkarskiej zastanawiali się nad Sankt Petersburgiem, ale ostatnie zapowiedzi pokazują, że nie dojdzie do zmiany miasta, ale samego obiektu. W związku z tym Polacy mogą zagrać w Moskwie, ale na stadionie Dinama.

Mecz barażowy Polaków zostanie przeniesiony?

Główną przyczyną są obostrzenia wynikające z pandemii koronawirusa, przez co na trybunach będzie mogło pojawić się 50-75 proc. kibiców. A że obiekt Dinama jest mniejszy, będzie sprawiał lepsze wrażenie zapełnionego przez fanów, co ma przełożyć się na lepszą jakość dopingu. Dla porównania Łużniki mogą pomieścić ponad 80 tysięcy miłośników futbolu, a obiekt Dinama niecałe 30.

Dodatkowy kłopot dotyczy też sztucznej murawy na Łużnikach. Polacy nie są przyzwyczajeni do takiej nawierzchni, co ostatecznie wyszłoby na dobre biało-czerwonym, którzy powalczyliby o MŚ 2022 na naturalnej murawie.

W przypadku wygranej z Rosją polscy piłkarze w finale zmierzą się ze zwycięzcą pary Szwecja - Czechy.

RadioZET.pl