Zamknij

Legenda Włoch zgłosiła się do PZPN. Odbyła się pierwsza rozmowa

03.01.2022 09:25
Andrea Pirlo
fot. R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Lista kandydatów do poprowadzenia reprezentacji Polski wydłuża się z każdym dniem. Jak podaje Piotr Koźmiński z WP SportoweFakty, do PZPN-u zgłosiła się kolejna po Fabio Cannavaro legenda włoskiej piłki.

Zdawać by się mogło, że wyścig o poprowadzenie reprezentacji Polski w marcowych barażach został bezkonkurencyjnie wygrany przez Adama Nawałkę. Nagle z rosyjskich mediów dostaliśmy informacje, że to Czesław Michniewicz jest pewniakiem i niedługo zostanie ogłoszony jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. W tym całym zamieszaniu na polskim podwórku trenerskim dalej nie milkną głosy w sprawie kolejnych zagranicznych kandydatur do objęcia tej posady.

Jak podaje Piotr Koźmiński z portalu WP SportoweFakty, po słowie z PZPN jest legenda włoskiej piłki Andrea Pirlo. - Andrea prosił, aby przekazać, że rozmawiał już z polską stroną na ten temat - taką informację przekazał polskiemu dziennikarzowi obóz Włocha w niedzielę 2 grudnia.

Pirlo odbył rozmowy z PZPN

Były pomocnik m.in. Juventusu czy AC Milan jako trener prowadził już "Starą Damę" - niestety, posadę utrzymał niespełna rok. Co prawda wygrał on Superpuchar i Puchar Włoch, jednak w ligowej tabeli jak i w Lidze Mistrzów jego drużyna spisywała się przeciętnie. Od momentu zwolnienia w maju 2021 roku Włoch pozostaje bezrobotny.

Nie jest to pierwsza opcja PZPN-u z Półwyspu Apenińskiego. Wcześniej swoje chęci do trenowania reprezentacji Polski zgłosił zdobywca Złotej Piłki Fabio Cannavaro. Jak informował, Sebastian Staszewski z Interii, oferta była analizowana na stole. Cezary Kulesza ma zatem duże spektrum możliwości.

Nowy trener reprezentacji Polski zostanie ogłoszony przed 19 stycznia - wtedy właśnie zbierze się zarząd PZPN, by podjąć oficjalną decyzję w sprawie szkoleniowca.

RadioZET.pl/WP SportoweFakty