Polacy awansowali do baraży MŚ 2022. Andora bez szans, choć gola zdobyła

12.11.2021 22:38
Andora - Polska WYNIK

Reprezentacja Polski pokonała na wyjeździe Andorę 4:1 w meczu dziewiątej kolejki eliminacji mistrzostw świata 2022 i - również dzięki zwycięstwu Anglii z Albanią - zapewniła sobie tym samym udział w meczach barażowych o udział w mundialu. Dwa gole dla biało-czerwonych zdobył Robert Lewandowski, a po jednym trafieniu dołożyli Kamil Jóźwiak i Arkadiusz Milik.

Mecz Andora - Polska rozpoczął się bardzo nietypowo bowiem od... czerwonej kartki. Już w 1. minucie spotkania za uderzenie łokciem w twarz Kamila Glika boisko musiał opuścić napastnik gospodarzy - Ricard Fernandez.

Za takie podejście do gry Andorczycy zostali szybko skarceni. Zaledwie cztery minuty później piłkę do siatki po podaniu  Kamila Jóźwiaka wbił Robert Lewandowski, a w 11. minucie skrzydłowy Derby County podwyższył na 2:0, wykorzystawszy świetną centrę z lewej strony Przemysława Frankowskiego.

Po zdobyciu dwóch bramek gra Polaków nieco "siadła", co zemściło się golem dla naszych rywali. W 45. minucie Joan Cervos dośrodkował z rzutu wolnego tak mocno, że wystarczyło muśnięcie głową Marca Valesa, a piłka wpadła do siatki. Odpowiedź biało-czerwonych była na szczęście błyskawiczna i jeszcze przed przerwą na 3:1 podwyższył Arkadiusz Milik. Napastnik Olympique'u Marsylia wykorzystał zgranie Lewandowskiego.

Po przerwie obraz gry się już nie zmienił, chociaż Polakom udało się zdobyć jeszcze jedno trafienie. W 73. minucie z rzutu rożnego świetnie dośrodkował Piotr Zieliński, a piłkę do bramki posłał nie kto inny, jak "Lewy".

El. MŚ 2022: Kiedy następny mecz Polaków? Z kim zagramy?

Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Polski z Andorą 4:1 i awansem podopiecznych Paulo Sousy do baraży MŚ 2022. Zanim jednak losowanie do tego etapu rozgrywek, biało-czerwoni zmierzą się jeszcze w poniedziałek z Węgrami. Pojedynek rozpocznie się o godzinie 20:45, na PGE Narodowym w Warszawie.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ ANDORA - POLSKA W 9. KOLEJCE ELIMINACJI MISTRZOSTW ŚWIATA 2022: