Zamknij

Andora - Polska: Przewidywany skład. Jak zagrają Polacy w el. MŚ 2022?

12.11.2021 08:28
Andora - Polska przewidywany skład
fot. PAP

Andora - Polska: przewidywany skład na piątkowy mecz el. MŚ 2022. Jak zagrają biało-czerwoni w meczu Andora - Polska? Na kogo postawi Paulo Sousa? Z pewnością kibice będą świadkami debiutu Matty'ego Casha. Tylko czy Anglik z polskim paszportem pojawi się na murawie od pierwszej minuty? Sprawdź przewidywany skład na spotkanie Andora - Polska w el. MŚ 2022.

Andora - Polska przewidywany skład. Reprezentacja Polski w piątek zmierzy się z jedną z najsłabszych drużyn w el. MŚ 2022. Chociaż biało-czerwoni są faworytami do zwycięstwa, najprawdopodobniej Paulo Sousa wystawi najsilniejszy skład piłkarzy. Chodzi głównie o kwestie zapewnienia sobie drugiego miejsca w grupie I, gwarantującego udział w barażach.

O ile Polacy w Warszawie pokonali Andorę 3:0, niewielu było zadowolonych ze stylu, w jakim osiągnięto rezultat. Z pewnością między słupkami stanie Wojciech Szczęsny. W obronie Sousa nie będzie mógł wystawić Tymoteusza Puchacza i Jana Bednarka, którzy pauzują za żółte kartki i wrócą dopiero na mecz z Węgrami. W związku z tym w defensywie od pierwszej minuty może pojawić się trio: Bartosz Bereszyński, Kamil Glik i Maciej Rybus. Warto podkreślić, że Bereszyński i Glik są o krok opuszczenia meczu i ewentualna żółta kartka w Andorze może sprawić, że zabraknie ich w ostatnim meczu el. MŚ 2022 na PGE Narodowym.

Andora - Polska: Przewidywany skład biało-czerwonych

- Wiemy, że niektórzy gracze są zagrożeni zawieszeniem. Rozważamy każdą ewentualność, ale zawsze najważniejsze jest najbliższe spotkanie. Skupiamy się więc całkowicie na piątkowym meczu - mówił Sousa.

Andora - Polska: Transmisja TV El. MŚ 2022. Gdzie oglądać na żywo online?

Portugalczyk zaznaczył, że Matty Cash będzie brany pod uwagę na dwa spotkania, dodając, że szykuje go do gry na prawym wahadle. Pytanie brzmi "czy Matty Cash pojawi się w wyjściowym składzie?". Jeśli nie, być może pojawi się w miejsce Kamila Jóźwiaka. W drugiej linii swoją szansę ma otrzymać Przemysław Płacheta, a w środku zaprezentuje się Mateusz Klich z Jakubem Moderem. Możliwe, że na ławce rezerwowych usiądzie Grzegorz Krychowiak, któremu także grozi zawieszenie z powodu żółtych kartek. Uzupełnieniem pomocy ma być Piotr Zieliński.

Andora - Polska: Jak zagrają Polacy?

W przypadku ataku Polacy mogą zagrać na trzech napastników, co było ćwiczone na treningach w Hiszpanii. Z początku na murawie kibice mogą obejrzeć duet Robert Lewandowski-Karol Świderski, do którego w trakcie meczu może dołączyć Arkadiusz Milik, zastępujący Zielińskiego na boisku.

Andora - Polska: Kiedy mecz Polaków? O której grają w el. MŚ? [DATA, GODZINA]

Andora - Polska na żywo odbędzie się w piątek, 12 listopada. Relacja zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

Andora - Polska: Przewidywany skład:

Szczęsny - Bereszyński, Glik, Rybus - Jóźwiak (Cash), Moder, Klich, Płacheta, Zieliński - Świderski (Milik), Lewandowski.

RadioZET.pl