Albania ukarana po meczu z Polską. FIFA nie miała litości

22.10.2021 22:41
albańscy kibice na meczu el. MŚ 2022 z Polską

Albania została ukarana po meczu z Polską w el. MŚ 2022. FIFA podjęła decyzję o nałożeniu na tamtejszą federację karę grzywną i zamknęła trybuny stadionu na jedno spotkanie.

FIFA ukarała Albanię za mecz z Polską. Przypomnijmy, że w rewanżowym starciu el. MŚ 2022, gdy biało-czerwoni wyszli na prowadzenie za sprawą gola Karola Świderskiego, w kierunku biało-czerwonych poleciały butelki i inne przedmioty z trybun. Na zachowanie albańskich fanów błyskawicznie zareagował Clement Turpin, który przerwał mecz.

Po kilkunastominutowej przerwie piłkarze wrócili na boisko i dokończyli zmagania. Pojedynek zakończył się zwycięstwem reprezentacji Polski 1:0. FIFA w komunikacie przesłanym dla RadioZET.pl napisała, że wszczęła postępowanie w sprawie Albańczyków.

- Federacja kategorycznie potępia incydenty w trakcie meczów Anglia – Węgry oraz Albania – Polska. FIFA odrzuca jakiekolwiek formy dyskryminacji i napaści oraz deklaruje politykę zero tolerancji dla takich obrzydliwych zachowań - czytamy w komunikacie, które otrzymaliśmy.

FIFA ukarała Albanię za mecz z Polską

Ostatecznie FIFA zdecydowała się ukarać albańską federację, nakładając na nią 150 tys. franków grzywny. Ponadto najbliższy mecz z Andorą odbędzie się przy pustych trybunach. Warto zaznaczyć, że Albańczycy próbowali tłumaczyć się po meczu z Polską, publikując oświadczenie, oskarżając Polaków o agresywne zachowanie.

Ceny biletów na mecze Polaków zszokowały kibiców. "I tak tańsze od skoków"

Albania zajmuje trzecie miejsce w grupie I el. MŚ 2022 z dorobkiem 15 punktów na koncie. Biało-czerwoni walczą z nimi o baraże. W tej chwili kadra Paulo Sousy ma o dwa punkty więcej. Do końca eliminacji pozostały dwa spotkania.