FIFA zapowiada kary dla albańskich kibiców. "To zachowanie było obrzydliwe"

13.10.2021 12:50
Albania - Polska. FIFA zapowiada kary dla albańskich kibiców. "To zachowanie było obrzydliwe"

Zachowanie albańskich pseudokibiców, którzy podczas meczu obrzucili naszych reprezentantów butelkami I zapalniczkami, może ściągnąć na tamtejszy związek piłkarski wysokie kary. W oświadczeniu, które FIFA przesłała portalowi RadioZET.pl federacja nazywa ten incydent “obrzydliwym” i zapowiada, że jego sprawców spotkają “właściwe konsekwencje”.

W meczu Albania – Polska kibice gospodarzy obrzucili naszych kadrowiczów  butelkami, zapalniczkami, a nawet telefonem. Doszło do tego w 77 minucie spotkania, gdy Karol Świderski wraz z pozostałymi reprezentantami cieszył się z gola na 1:0.

Napastnik PAOK-u Saloniki po całej sytuacji stwierdził, że niepotrzebnie podbiegł do trybuny, czym sprowokował albańskich kibiców. - To, że kibice tak reagowali, to po części moja wina. Niepotrzebnie pobiegłem w ich kierunku świętować, ale byłem pod wpływem emocji. Trudno, stało się - mówił snajper biało-czerwonych w rozmowie z Marcinem Feddkiem z Polsatu Sport.

Będzie kara za zachowanie Albańczyków? FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne

Albania - Polska. FIFA: zachowanie kibiców Albanii było "obrzydliwe"

Kibiców Albanii czekają teraz konsekwencje zachowania z 77 minuty. W oświadczeniu, które otrzymaliśmy od FIFY federacja nazwała je "obrzydliwym".

- FIFA obecnie analizuje raporty z meczu eliminacji do MŚ, by móc podjąć odpowiednie kroki. Federacja kategorycznie potępia incydenty w trakcie meczów Anglia – Węgry oraz Albania – Polska. FIFA odrzuca jakiekolwiek formy dyskryminacji i napaści oraz deklaruje politykę zero tolerancji dla takich obrzydliwych zachowań – czytamy w oświadczeniu.

Póki co, nie wiemy kiedy FIFA może podjąć decyzję dot. kar dla albańskich kibiców.