Robert Lewandowski podziękował kibicom za doping w Tiranie

13.10.2021 12:22
Robert Lewandowski podziękował kibicom za doping

Robert Lewandowski po wygranym meczu el. MŚ 2022 z Albanią w Tiranie podziękował grupie polskich kibiców za doping. Biało-czerwoni wygrali 1:0 po trafieniu Karola Świderskiego i awansowali na 2. miejsce w tabeli grupy I.

Mecz Albania - Polska był kluczowym w kontekście walki o 2. miejsce w tabeli grupy I, dającego prawo gry w barażach. Z uprzywilejowanej pozycji startowali gospodarzy, gdyż to oni mieli punkt przewagi nad drużyną prowadzoną przez Paulo Sousę. Biało-czerwoni wytrzymali jednak ciśnienie i zwyciężyli 1:0 po trafieniu Karola Świderskiego w 77. minucie. Asystował mu Mateusz Klich. Obaj weszli z ławki w drugiej połowie.

Na stadionie w Tiranie zasiadło ponad 22 tys. kibiców, w tym kilkusetosobowa grupa z Polski. Po meczu podszedł do nich Robert Lewandowski, by podziękować za doping na tym gorącym terenie.

Albania - Polska: Skandaliczne zachowanie kibiców gospodarzy

Miejscowi fani robili wszystko, by uprzykrzyć życie biało-czerwonym. Niestety po utracie gola puściły wszystkie hamulce, a w kierunku naszych piłkarzy z trybun zaczęły lecieć przeróżne przedmioty: butelki z wodą, plastikowe kufle z piwem, a nawet iPhone'y. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale sędzia Claude Turpin był zmuszony przerwać mecz i zaprosić zawodników do szatni. Spotkanie wznowiono, gdy policja zaprowadziła spokój na trybunach.

Po meczu dominowała narracja, że kibice zachowali się skandalicznie, ale zostali sprowokowani przez cieszącego się pod ich sektorem Karola Świderskiego. Nawet polski napastnik przyznał, że "po części to była jego wina".

Reprezentacja Polski wyprzedziła Albanię w tabeli grupy I o dwa punkty i jest o krok od udziału w barażach o mundial.