Albańczycy zaskoczyli polskich dziennikarzy. To zastali po meczu

13.10.2021 18:05
Kazimierz Węgrzyn i Mateusz Borek

Albańscy organizatorzy umilili wieczór wszystkim dziennikarzom i reporterom. Po nieprzyjemnych wspomnieniach z zawieszenia meczu zaskoczyli przedstawicieli mediów przygotowując ogromny tort.

Mecz Albania - Polska przyniósł kibicom mnóstwo emocji. Reprezentacja Polski musiała wygrać w Tiranie, aby pozostać w grze o baraże el. MŚ 2022. Jednak gospodarze wcale nie ułatwili im tego zadania i postawili się kadrze Paulo Sousy.

W końcu biało-czerwoni przebili się przez albańską defensywę i w 77. minucie Karol Świderski znalazł drogę do bramki, zdobywając gola dającego zwycięstwo. Niestety, zaraz po trafieniu napastnika nie popisali się miejscowi kibice, którzy w kierunku świętujących bramkę Polaków zaczęli rzucać butelki z wodą. Mecz został zawieszony, ale po kilkunastu minutach spotkanie udało się dokończyć. Ostatecznie Polacy triumfowali 1:0.

Baraże el. MŚ 2022: Polska będzie rozstawiona. Na kogo może trafić?

Albania - Polska: Dziennikarze zaskoczeni po meczu el. MŚ 2022

Chociaż albańscy fani pozostawili ogromny niesmak, tamtejsi organizatorzy próbowali przynajmniej w pewnym stopniu osłodzić te nieprzyjemne chwile, przygotowując olbrzymi tort. Na zdjęciu opublikowanym przez Przemysława Ofiarę z "Super Expressu" widzimy ciasto, na którym znalazły się flagi Albanii i Polski.

Reprezentację Polski czekają dwie ostatnie kolejki spotkań w el. MŚ 2022. W listopadzie biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Andorą i po trzech dniach w Warszawie zagrają z Węgrami.