Zamknij

MŚ 2022: FIFA rozważa zwiększenie liczby uczestników. Będzie nowy gospodarz?

Andreas Nicolaides
31.10.2018 13:07
Gianni Infantino
fot. PAP/EPA

FIFA rozważa zwiększenie liczby uczestników piłkarskich mistrzostw świata 2022 z 32 do 48. Gdyby tak się stało imprezę, której gospodarzem ma być Katar, gościć będą także inne kraje regionu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Już wcześniej FIFA zdecydowała, że 48 reprezentacji wystąpi na MŚ 2026, które wspólnie zorganizują Stany Zjednoczone, Kanada i Meksyk.

- Czy jest możliwe zwiększenie liczby uczestników już w 2022 roku? Rozważamy to. Jeśli okazałoby się możliwe, czemu nie? - powiedział prezydent FIFA Gianni Infantino, przy okazji kongresu Azjatyckiej Federacji Piłkarskiej.

- Musimy zobaczyć, czy to jest wykonalne. Prowadzimy rozmowy z naszymi katarskimi przyjaciółmi oraz innymi krajami i mamy nadzieję, że może się to udać - dodał.

Na przeszkodzie mogą jednak stanąć kwestie polityczne. Mający tylko 2,5 mln mieszkańców Katar nie będzie w stanie samodzielnie przygotować imprezy dla 48 krajów, a jego relacje z częścią państw regionu są napięte. Arabia Saudyjska, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie oskarżają Katar o finansowanie terroryzmu.

MŚ 2022 mają się rozpocząć 21 listopada i potrwają do 18 grudnia. Tytułu wywalczonego w lipcu w Rosji będzie broniła Francja.

RadioZET.pl/PAP/AN