MŚ 2022: FIFA zaprezentowała logo mistrzostw świata w Katarze

03.09.2019 20:39
MŚ w Katarze 2022 logo
fot. PAP/EPA

FIFA zaprezentowała oficjalne logo mistrzostw świata, które odbędą się w Katarze w 2022 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mistrzostwa świata w 2022 roku odbędą się w Katarze. Mimo że do mundialu pozostały trzy lata, FIFA już teraz zaprezentowała oficjalne logo MŚ w 2022 roku. Oficjalne odsłonięcie odbyło się w stolicy Kataru, Ad-Dausze. Tysiące widzów było świadkami zsynchronizowanej projekcji godła na wiele najbardziej znanych budynków w kraju, w tym Burj Doha, Katara Cultural Village Amphitheatre, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Souq Waqif i Msheireb oraz Al Zubarah Fort, które są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Projekt logo ucieleśnia wizję wydarzenia, które łączy i angażuje cały świat, a jednocześnie zawiera uderzające elementy lokalnej i regionalnej kultury arabskiej oraz aluzje do pięknej gry.

MŚ 2022: FIFA podjęła decyzję ws. liczby uczestników turnieju w Katarze
- Falujące krzywe logo MŚ 2022 reprezentuje falowanie pustynnych wydm, a nieprzerwana pętla przedstawia zarówno liczbę osiem - przypominająca o ośmiu stadionach, na których będą rozgrywane mecze - oraz symbol nieskończoności. Oprócz odzwierciedlenia kształtu kultowego trofeum Pucharu Świata FIFA, centralna forma emblematu czerpie inspirację z tradycyjnego wełnianego szala. W miesiącach zimowych szale są noszone na całym świecie, a zwłaszcza w regionie Arabskim i Zatoki Perskiej przez różnych ludzi w różnych stylach - czytamy w oficjalnym komunikacie FIFA.

MŚ 2022: Otwarto pierwszy stadion w Katarze. Efektowna inauguracja [FOTO+WIDEO]
- Zawiłe, wyszywane detale, które często zdobią szale w świecie arabskim, są prezentowane i czerpią inspirację z różnych kultur w Azji, świętując drugi kontynent organizowania turnieju Pucharu Świata FIFA i zróżnicowanej populacji Kataru. Inspirowana regionem odzież zimowa nawiązuje również do dat rozpoczęcia turnieju oraz faktu, że będzie to pierwszy Puchar Świata FIFA rozgrywany w listopadzie i grudniu.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze w 2022 roku rozpoczną się pod koniec listopada. Mecz otwarcia zaplanowano na 21 listopada, a finał odbędzie się 18 grudnia 2022 roku.

RadioZET.pl/materiały prasowe/MW