Zamknij

Rusza sprzedaż biletów na mundial w Rosji. Znamy szczegóły

Dominik Gołdyn
14.09.2017 07:21
Rusza sprzedaż biletów na mundial w Rosji. Znamy szczegóły
fot. FIFA

Rusza pierwsza tura sprzedaży biletów na piłkarskie mistrzostwa świata, które w przyszłym roku odbędą się w Rosji. Na dwie kolejki przed końcem eliminacji w strefie europejskiej Polacy są o krok od awansu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Polska awansuje na mistrzostwa świata w Rosji?

Liczba głosów:

Sprzedaż będzie odbywała się w trzech turach. Pierwsza faza rusza w 14 września o godzinie 10 i potrwa do 12 października. Kibice będą mogli zarejestrować się i zgłosić zapotrzebowanie na konkretne spotkanie, na dany obiekt lub wybraną reprezentację.

- Uruchomiony zostanie system, który umożliwi wszystkim fanom sprawiedliwy dostęp do biletów - powiedziała sekretarz generalny FIFA Fatma Samoura.

Druga tura sprzedaży ruszy 5 grudnia i potrwa do 31 stycznia. Bilety zostaną wówczas przyznane poprzez losowanie. Z kolei w trzeciej - od 13 marca do 3 kwietnia - kibice będą nabywać wejściówki na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.

FIFA uruchomi także tzw. sprzedaż last-minute. Będzie ona trwać od 18 kwietnia do dnia finału, czyli 15 lipca. Wówczas także będzie obowiązywać system kto pierwszy, ten lepszy.

Zgodnie z zaleceniami rosyjskich władz, wszyscy, którzy będą wybierać się na mundial, będą musieli mieć tzw. Identyfikator Kibica, który potwierdza tożsamość i zastępuje wizę. Nie wystarczy mieć biletu na mecz, by na niego wejść.

Zobacz także

Na dwie kolejki przed zakończeniem kwalifikacji Polska jest liderem tabeli grupy E. Ma 19 punktów, o trzy punkty więcej od drugiej Czarnogóry i trzeciej Danii.

RadioZET.pl/PAP/DG