Gdzie zamieszkają ''orły Nawałki''? W grę wchodzą dwa rosyjskie miasta

Dominik Gołdyn
28.10.2017 20:41
Gdzie zamieszkają ''orły Nawałki''? W grę wchodzą dwa rosyjskie miasta
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Polska delegacja, w składzie m.in. z prezesem Zbigniewem Bońkiem i selekcjonerem Adamem Nawałką, przebywa obecnie w Rosji, gdzie wybiera ośrodek dla reprezentacji na piłkarskie mistrzostwa świata 2018. W grę wchodzą przede wszystkim Soczi i Kazań.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Polska wyjdzie z grupy na mistrzostwach świata w Rosji?

Liczba głosów:

Ostateczna decyzja w sprawie "domu" dla polskich piłkarzy na mundialu zapadnie za ponad miesiąc. Istotne będzie losowanie grup, które odbędzie się 1 grudnia w Moskwie. Wówczas poszczególne drużyny narodowe dowiedzą się, w jakich miastach zagrają spotkania pierwszej fazy turnieju.

Sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki potwierdził niedawno w rozmowie z PAP, że polska ekipa zamieszka prawdopodobnie w Soczi lub Kazaniu.

- Na ten moment to są dwie główne lokalizacje, o których myślimy. Mamy jeszcze inne opcje, ale to też będziemy chcieli sprawdzić na miejscu. Jak jednak wspomniałem, Kazań i Soczi to dwa główne miejsca, nad którymi pracujemy. Decyzję finalną będziemy musieli podjąć do 1 grudnia - podkreślił Sawicki. Jak wówczas przyznał, duże odległości między miastami w Rosji nie są problemem.

Zobacz także

- Każdy będzie miał takie same warunki. To nic nadzwyczajnego, wiemy, jakie są odległości. Będziemy cały proces logistyczny oczywiście optymalizować, aby to było jak najbardziej dogodne dla drużyny. Z Soczi samolotem są trzy godziny do najdalej położonego stadionu. W zakończonych eliminacjach MŚ mieliśmy dalsze wyprawy. Np. do Kazachstanu lecieliśmy prawie sześć godzin, a do Armenii trzy i pół - dodał sekretarz generalny PZPN, który również przebywa obecnie w Rosji.

Władze PZPN pracują nad znalezieniem ośrodka dla reprezentacji, ale nie zapominają też o innych sprawach związanych z mundialem. Podczas czwartkowego zjazdu w Warszawie Boniek poinformował, że starają się o większą pulę biletów dla polskiej federacji.

- Na mistrzostwa świata mamy do dyspozycji 700 biletów na całą naszą piłkarską rodzinę. Napisaliśmy do FIFA pismo o zwiększenie puli dla Polski, bo zapotrzebowanie u nas na piłkę jest szalone - przyznał szef PZPN.

RadioZET.pl/PAP/DG