Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zlatan Ibrahimović nie wróci do reprezentacji Szwecji na MŚ 2018

26.04.2018 15:00
sport

Piłkarz Los Angeles Galaxy i były kapitan reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimović nie wystąpi w mundialu w Rosji. Wiadomość potwierdził sam zawodnik, który poinformował o tym rodzimą federację (SvFF).

Zlatan Ibrahimović nie zagra na MŚ 2018 fot. AFP/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kierownik reprezentacji Szwecji Lasse Richt poinformował w czwartek, w informacji prasowej wysłanej przez SvFF do mediów, że "Ibrahimović nie jest brany pod uwagę przy ogłoszeniu kadry, co nastąpi 15 maja".

Jak tłumaczył, rozmawiał z nim we wtorek i piłkarz potwierdził, że jego odmowa gry w reprezentacji, z której odszedł zaraz po mistrzostwach Europy przed dwoma laty, jest obowiązująca.

"Oświadczenie Ibrahimovicia jest dla nas wiążące i w ten sposób wszystkie spekulacje zostały zakończone" - podkreślił Richt.

MŚ 2018: Mundial bez Ibrahimovicia

Spekulacje na temat występu Ibrahimovicia ekipie "Trzech Koron" rozpoczęły się w marcu, kiedy podczas pobytu w Sztokholmie powiedział, że zaczyna poważnie myśleć o powrocie do drużyny narodowej. W kwietniu, w związku z przejściem z Manchester United do LA Galaxy, na łamach amerykańskich mediów mówił, że to on zdecyduje, czy będzie grał w reprezentacji. Jej selekcjoner Janne Andersson podkreślił z kolei, że nie ma żadnego kontaktu z piłkarzem, a o powołaniach decyduje wyłącznie on.

W dodatku pojawiły się informacje, że Ibrahimović jako udziałowiec firmy bukmacherskiej nie może wystąpić w mundialu z powodu przepisów etycznych FIFA.

On sam poirytował w kwietniu szwedzkich kibiców mówiąc, że awans do mundialu nie jest dla niego żadnym osiągnięciem, a takim według jego skali wartości jest wyłącznie medal.

Największy szwedzki dziennik "Aftonbladet" zapytał w czwartek czytelników, czy będzie im brakować Ibrahimovicia podczas mistrzostw świata. 63 procent ankietowanych odpowiedziało, że nie. W podobnym głosowaniu dziennika "Expressen" aż 76 czytelników wskazało, że "jego czas w reprezentacji już się skończył".

Ibrahimović rozegrał w zespole narodowym Szwecji 116 meczów i strzelił 62 bramki.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń