Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

PGE Narodowy chce stworzyć Narodową Strefę Kibica na czas MŚ 2018

25.04.2018 16:39
sport

Ponad 70 tysięcy osób mogłoby obejrzeć w Narodowej Strefie Kibica mecz Polska - Senegal, którym 19 czerwca biało-czerwoni zainaugurują występy w piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji. Jej utworzenie planuje operator warszawskiego stadionu PGE Narodowy.

Narodowa strefa kibica fot. LECH GAWUC/REPORTER/EastNews
Zagłosuj

Czy chciałbyś/-abyś, aby powstała Narodowa Strefa Kibiców?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Narodowa Strefa Kibica to duży projekt, w ramach którego chcielibyśmy umożliwić fanom piłki nożnej wspólne dopingowanie biało-czerwonych na PGE Narodowym. W ten sposób nawiązalibyśmy do emocji, które wypełniały tę arenę podczas Euro 2012. W tej chwili intensywnie poszukujemy partnerów, którzy pomogą nam zrealizować to przedsięwzięcie. Nie potrafimy jeszcze ocenić, czy faktycznie dojdzie do jego realizacji, jednak niewątpliwie byłaby to najbardziej spektakularna strefa kibica w Warszawie podczas MŚ 2018 - powiedziała dyrektor ds. komunikacji, promocji i marketingu PGE Narodowego Monika Borzdyńska, cytowana w komunikacie.

Rywalami Polaków w grupie H mundialu będą także Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

MŚ 2018: Strefa kibica w Warszawie

Spółka PL.2012+ ogłosiła już przetarg na zaprojektowanie sceny, montaż i obsługę systemów wizyjnych oraz nagłośnienia w Narodowej Strefie Kibica. Zgodnie z założeniami na płycie stołecznego stadionu miałyby się pojawić cztery ekrany o wymiarach 16x9 metrów każdy, zawieszone na konstrukcji o wysokości minimum 17 metrów, a także scena przystosowana do budowy studia telewizyjnego.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń