Zamknij

PGE Narodowy chce stworzyć Narodową Strefę Kibica na czas MŚ 2018

Krzysztof Sobczak
25.04.2018 16:39
Narodowa strefa kibica
fot. LECH GAWUC/REPORTER/EastNews

Ponad 70 tysięcy osób mogłoby obejrzeć w Narodowej Strefie Kibica mecz Polska - Senegal, którym 19 czerwca biało-czerwoni zainaugurują występy w piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji. Jej utworzenie planuje operator warszawskiego stadionu PGE Narodowy.

Zagłosuj

Czy chciałbyś/-abyś, aby powstała Narodowa Strefa Kibiców?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Narodowa Strefa Kibica to duży projekt, w ramach którego chcielibyśmy umożliwić fanom piłki nożnej wspólne dopingowanie biało-czerwonych na PGE Narodowym. W ten sposób nawiązalibyśmy do emocji, które wypełniały tę arenę podczas Euro 2012. W tej chwili intensywnie poszukujemy partnerów, którzy pomogą nam zrealizować to przedsięwzięcie. Nie potrafimy jeszcze ocenić, czy faktycznie dojdzie do jego realizacji, jednak niewątpliwie byłaby to najbardziej spektakularna strefa kibica w Warszawie podczas MŚ 2018 - powiedziała dyrektor ds. komunikacji, promocji i marketingu PGE Narodowego Monika Borzdyńska, cytowana w komunikacie.

Rywalami Polaków w grupie H mundialu będą także Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

MŚ 2018: Strefa kibica w Warszawie

Spółka PL.2012+ ogłosiła już przetarg na zaprojektowanie sceny, montaż i obsługę systemów wizyjnych oraz nagłośnienia w Narodowej Strefie Kibica. Zgodnie z założeniami na płycie stołecznego stadionu miałyby się pojawić cztery ekrany o wymiarach 16x9 metrów każdy, zawieszone na konstrukcji o wysokości minimum 17 metrów, a także scena przystosowana do budowy studia telewizyjnego.

RadioZET.pl/PAP/KS