Zamknij

Piłkarz Ekstraklasy o krok od MŚ. To największy wygrany zgrupowania

Andreas Nicolaides
28.03.2018 21:46
reprezentacja Polski
fot. PAP/EPA

Rafał Kurzawa to największy wygrany marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Świetnym występem w meczu z Nigerią mocno przybliżył się do wyjazdu na MŚ w Rosji. Adam Nawałka szeroką kadrę na mundial ogłosi już w maju.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mecze z Nigerią (0:1) i Koreą (3:2) były ostatnimi przed ogłoszeniem składu na MŚ. Adam Nawałka w maju powoła szeroką kadrę, z której wybierze potem 23 zawodników. Kurzawa ma duże szansę na znalezienie się wśród nich.

Kadra na MŚ 2018 z Kurzawą?

Reprezentacja Polski od dawna ma problem z obsadzeniem lewej strony defensywy. Selekcjoner często wystawiał na tej pozycji Artura Jędrzejczyka. Jego forma z tego sezonu pokazuje jednak, że nie daje już takiej gwarancji jak choćby podczas Euro 2016. Faworytem do zajęcia jego miejsca jest Maciej Rybus, alternatywą Rafał Kurzawa.

Gracz Górnika Zabrze w meczu z Nigerią był najlepszym z biało-czerwonych. Sprawdził się w systemie z trójką środkowych obrońców - grając na lewej stronie jako tzw. wahadłowy. Zaimponował zwłaszcza dokładnymi dośrodkowaniami w pole karne przeciwnika. To właśnie po jego zagraniach Lewandowski i spółka stwarzali największe zagrożenie w polu karnym przeciwnika.

Bereszyński w miejsce Piszczka?

Jeszcze przed marcowymi meczami - w kontekście lewej flanki - sporo mówiło się o Bartoszu Bereszyńskim. Zważając jednak na fakt, że Adam Nawałka widzi Łukasza Piszczka jako jednego z trzech stoperów, wydaje się, że gracz Sampdorii będzie pierwszym wyborem selekcjonera na pozycji prawego obrońcy.

RadioZET.pl/AN