Zamknij

Nowe koszulki reprezentacji Polski. Biało-czerwoni stawiają na klasykę [ZDJĘCIE]

Krzysztof Sobczak
21.03.2018 17:31
Nowe koszulki reprezentacji Polski
fot. Twitter/Łączy nas piłka

Bez pasów, jak to miało miejsce w przeszłości, za to z dwoma orłami - tak prezentuje się nowa koszulka reprezentacji Polski, w której podopieczni Adama Nawałki wystąpią na mistrzostwach świata w Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Biało-czerwoni po raz pierwszy wystąpią w nowym stroju w piątkowym meczu towarzyskim z Nigerią we Wrocławiu.

Zobacz także

Za projekt odpowiada firma Nike. W pierwszym komplecie dominuje biel, z poprzecznie padającym cieniem. Czerwony jest jedynie kołnierzyk. Drugi komplet jest niemal w całości czerwony, zmieniają się tylko odcienie.

Nowa koszulka. Dwa godła

Tym razem nie ma mowy o wpadce, która przed Euro 2012 doprowadziła do niemałego protestu opinii publicznej. Na mistrzostwach w Polsce i na Ukrainie biało-czerwoni mieli wystąpić bez orzełka na piersi. Na nowej koszulce są aż dwa godła - jeden na piersi, drugi na zewnętrznej stronie kołnierzyka.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

- Inspiracją do zaprojektowania strojów była duma, z jaką Polacy traktują orła – symbol narodowy oraz herb reprezentacji - wyjaśnia Pete Hoppins, starszy dyrektor ds. projektowania Nike Football Apparel. – Dwa lata temu we Francji orzeł dopiero wzbijał się do lotu. W 2018 r. szybuje już wysoko. Polska reprezentacja to zespół, który należy traktować poważnie - dodaje.

Reprezentacja Polski szykuje się do mistrzostw świata w Rosji, a pierwszym tegorocznym etapem przygotować są spotkania towarzyskie z Nigerią (23 marca) i Koreą Południową (27 marca).

RadioZET.pl/Onet/KS