MŚ 2018: Mutko zrezygnował z funkcji szefa komitetu organizacyjnego

Krzysztof Sobczak
27.12.2017 14:00
Witalij Mutko
fot. PAP/EPA

Prezes Rosyjskiej Federacji Piłkarskiej Witalij Mutko poinformował, że zrezygnował z funkcji szefa komitetu organizacyjnego mistrzostw świata. Działacz, który jest podejrzany o udział w aferze dopingowej, już został wykluczony z ruchu olimpijskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dwa dni temu Mutko potwierdził, że podjął decyzję o zawieszeniu na pół roku swojej działalności w krajowym związku.

Zobacz także

Mutko, który obecnie jest wicepremierem Rosji wcześniej ujawnił, że zamierza bronić się w Trybunale Arbitrażowym ds. Sportu (CAS) w Lozannie po tym, gdy na początku grudnia Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) zabronił mu dożywotnio uczestniczenia w igrzyskach olimpijskich w jakimkolwiek charakterze.

Afera dopingowa

Nazwisko Rosjanina pojawia się w raportach Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) w kontekście afery z udziałem rosyjskich sportowców przyjmujących zabronione środki. Z tego powodu z igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro wykluczono ok. jednej trzeciej reprezentacji tego kraju, a w lutym w Pjongczangu Rosjanie będą mogli startować tylko pod flagą olimpijską.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

Niedawno gazeta "Kommiersant" donosiła, że w związku z tymi zarzutami, dymisji Mutki chce Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA).

Mutko jest szefem rosyjskiego związku piłkarskiego od 2015 roku. Wcześniej przewodniczył mu także w latach 2005-09.

RadioZET.pl/PAP/KS