Zamknij

MŚ 2018: Kiedy jest ogłoszenie składów na mundial w Rosji? Zobacz datę

Krzysztof Sobczak
28.03.2018 12:14
Adam Nawałka na meczu Polska - Korea
fot. PAP

MŚ 2018 w Rosji. Zobacz, do kiedy selekcjonerzy wszystkich reprezentacji, w tym Polski, muszą podać 23-osobowe składy na mundial w Rosji. Mistrzostwa świata odbędą się w dniach 14 czerwca - 15 lipca.

Zagłosuj

Czy Polska wyjdzie z grupy na MŚ 2018 w Rosji?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Podczas meczu Polska - Korea Południowa komentujący to spotkanie Jacek Laskowski przekazał, że skład reprezentacji Polski na MŚ 2018 zostanie ogłoszony 8 czerwca, a więc w dniu towarzyskiego starcia z Chile w Poznaniu. Okazuje się jednak, że - zgodnie z wytycznymi FIFA - musi nastąpić to kilka dni wcześniej.

Zobacz także

MŚ 2018: Kiedy ogłoszenie składów?

Selekcjonerzy mają czas do 4 czerwca, by podać 23-osobowe składy na mundial w Rosji. Ten termin jest nieprzekraczalny, a zatem - w przypadku biało-czerwonych - gracze powołani na zgrupowanie przed meczami towarzyskimi z Chile i z Litwą będą już tymi, którzy zaprezentują się na MŚ 2018.

MŚ 2018: Wcześniej szerokie składy

Pierwsze emocje związane z ogłoszeniem składów na turniej w Rosji czekają nas już 14 maja. Do tego czasu selekcjonerzy wszystkich 32 uczestników mundialu muszą podać szerokie kadry liczące od 30 do 35 zawodników.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

MŚ 2018: Polska w grupie H

Mistrzostwa świata Rosja 2018 rozpoczną się 14 czerwca, ale na inauguracyjny mecz biało-czerwonych będziemy musieli poczekać aż pięć dni. 19 czerwca Polska zagra z Senegalem. W kolejnych dniach - 24 i 28 czerwca - podopieczni Adam Nawałki zmierzą się z Kolumbią i Japonią.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Polska - Korea Płd. Złoty "Grosik" rozpalił "Kocioł Czarownic". Najlepsze memy po meczu

Polska - Korea Płd.: Taras Romańczuk wymienił się koszulką z... Kamilem Glikiem

RadioZET.pl/FIFA/Goal.com/KS