Zamknij

Nawałka szczerze o reprezentancie Polski: Sam zamknął sobie drogę na mundial

Andreas Nicolaides
19.03.2018 09:49
Adam Nawałka
fot. PAP/EPA

Adam Nawałka nie przyzwyczaił nas do tego, że otwarcie i konkretnie mówi o swoich podopiecznych. Tak postąpił jednak w przypadku Jarosława Jacha, który - zgodnie ze słowami selekcjonera reprezentacji Polski - sam zamknął sobie drogę na MŚ 2018 w Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Jach powinien znaleźć się w kadrze na mundial w Rosji?

Liczba głosów:

Trener spotkał się z piłkarzem i przekazał, jak wygląda jego sytuacja. - On teraz walczy, by znaleźć się tam [w Crystal Palace - przyp. red.] w kadrze meczowej. To przełożyło się niestety na sytuację u nas. Ponieważ nie gra w Premier League to wiadomo, że jego szanse na wyjazd do Rosji praktycznie nie istnieją. Jarek ma tego świadomość - cytuje Nawałkę serwis sport.pl.

MŚ 2018: Jarosław Jach nie zagra na mundialu

Przypomnijmy, że Jarosław Jach zimą 2018 roku przeniósł się z Zagłębia Lubin do Crystal Palace. Przed transferem był jedną z rewelacji Ekstraklasy. Dobrymi występami na polskich boiskach wywalczył sobie powołanie do kadry. Debiutował w listopadowym starciu z Urugwajem i zebrał bardzo dobre recenzje. Wielu wróżyło mu wyjazd na mundial. Teraz sytuacja zmieniła się o 180 stopni.

- On pracuje tam ciężko i pewnie szybko nadrobi przygotowanie taktyczne i motoryczne, które u niego szwankowało. Z jednej strony zamknął sobie drogę na mundial, ale z perspektywy roku czy dwóch lat treningi na bardzo wysokim poziomie sprawiają, że zawodnik szybko robi postępy. Jeszcze kiedyś możemy mieć z niego pożytek - zaznaczył Nawałka.

Adrian Mierzejewski nie dostanie powołania do reprezentacji

Selekcjoner odniósł się też do Adriana Mierzejewskiego, który świetnie radzi sobie w lidze australijskiej. Jego szanse na wyjazd do Rosji są jednak minimalne. - Nie otrzymał powołania, bo mam inną koncepcje budowania drużyny - stwierdził selekcjoner.

Najbliższe mecze biało-czerwoni rozegrają już w marcu. Spotkanie Polska - Nigeria na żywo 23 marca, mecz Polska - Korea cztery dni później.

RadioZET.pl/Sport.pl/AN