Jakub Błaszczykowski w Polsce powalczy o powołanie na MŚ 2018

Krzysztof Sobczak
28.03.2018 14:05
Jakub Błaszczykowski
fot. PAP

Jakub Błaszczykowski poprosił swój klub VfL Wolfsburg o możliwość powrotu do Polski. W kraju piłkarz chce odbudować formę i zapracować na powołanie na mistrzostwa świata w Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Problemy Błaszczykowskiego trwają od listopada ubiegłego roku. Po meczu reprezentacji Polski z Meksykiem 32-latek nabawił się urazu pleców, z którym zmagał się przez kilka miesięcy. Ostatnio powrócił do treningów z drużyną, ale nie na długo. Klubowi lekarze nie byli w stanie mu pomóc, więc pomocnik zdecydował się na wystosowanie specjalnej prośby do władz Wolfsburg.

Zobacz także

Niemcy przychylili się do wniosku swojego gracza i zgodnie z jego wolą zezwolili mu na powrót do Polski w celu wyleczenia kontuzji i dojścia do pełni formy. Ma mu w tym pomóc dr Leszek Dyja, specjalista od przygotowania fizycznego w Wiśle Płock, z którym piłkarz współpracował już w przeszłości m.in. w kadrze za kadencji Waldemara Fornalika.

Błaszczykowski walczy o MŚ 2018

Jakub Błaszczykowski jest w jeszcze trudniejszej sytuacji od tej, z jaką zmagał się przed Euro 2016. Wówczas był wypożyczony do Fiorentiny, grał mało, ale przez cały sezon był zdrowy i mógł właściwie trenować. Teraz walczy z czasem, by w ogóle mieć szansę otrzymania powołania na mundial.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

32-latek ma dwa miesiące, by wrócić do wysokiej dyspozycji i jeszcze raz przekonać do siebie selekcjonera Adama Nawałkę. Na początku czerwca selekcjoner będzie musiał ogłosić skład na mundial.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS