Angielskie media: Piłkarska reprezentacja Rosji na dopingu podczas MŚ 2014

Krzysztof Sobczak
25.06.2017 14:52
Reprezentacja Rosji
fot. PAP/EPA

Piłkarze reprezentacji Rosji byli na dopingu w trakcie mistrzostw świata 2014 - podał angielski dziennik "Mail on Sunday". Tym doniesieniom zaprzecza szef związku Witalij Mutko. FIFA prowadzi dochodzenie, ale nie potwierdziła, że chodzi o ten przypadek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Media na Wyspach ("The Sun", "Guardian", "Mail on Sunday") podały, że wszyscy zawodnicy z kadry, czyli 23 piłkarzy, stosowali niedozwolone środki. Ich nazwiska znalazły się podobno na liście Richarda McLarena, który ujawnił wcześniejsze wpadki dopingowe sportowców z tego kraju.

Zobacz także

Kanadyjczyk w lipcu i grudniu zeszłego roku przygotował - na wniosek Światowej Agencji Antydopingowe (WADA) - specjalny raport, który opisywał proceder stosowania dopingu oraz jego tuszowania w Rosji. Przedstawił on dowody na to, że w latach 2011-14 państwo wspierało zawodników w ukrywaniu stosowania przez nich niedozwolonych środków.

Pięciu piłkarzy, którzy występowali w mistrzostwach świata 2014 grało także w Pucharze Konfederacji. "Sborna" odpadła z rywalizacji po fazie grupowej. W przyszłym roku ma się w Rosji odbyć mundial.

- W futbolu nigdy nie było dopingu i nigdy nie będzie. Media w Wielkiej Brytanii piszą wyłącznie negatywnie o nas i dzieje się tak od 2010 roku - powiedział Mutko, zapytany o publikacje w Anglii.

Po tym jak odkryto skandal dopingowy wiele związków sportowych postanowiło zawiesić Rosjan w prawach członka. Z tego powodu w wielu dyscyplinach zabrakło przedstawicieli tego kraju chociażby w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

RadioZET.pl/PAP/KS