MME 2019: Polska w trzecim koszyku. Kto zagra w turnieju? Kiedy losowanie?

21.11.2018 10:42

Młodzieżowa reprezentacja Polski we wtorek awansowała do finałów mistrzostw Europy U-21, które w przyszłym roku odbędą się na boiskach Włoch i San Marino. Grupowych rywali biało-czerwoni poznają w piątek.

Polska U-21 - Portugalia U-21 fot. PAP/EPA

Podopieczni Czesława Michniewicza nie byli stawiani w roli faworytów rywalizacji z Portugalią. Sprawa skomplikowała się jeszcze bardziej po domowej porażce 0:1. W Chaves wszystko ułożyło się jednak kapitalnie.

Po 24 minutach Polacy prowadzili 3:0 dzięki trafieniom Krystiana Bielika, Dawida Kownackiego i Sebastiana Szymańskiego. Po przerwie gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem, a to zapewniło awans naszej drużynie.

MME 2019: Kto zagra w finałach?

W mistrzostwach Europy U-21 wystąpi 12 zespołów. Nie ma w tym gronie współgospodarza imprezy San Marino. Są za to Włosi.

Oprócz nich w pierwszym koszyku znajdą się Niemcy oraz Anglicy, w drugim Hiszpanie, Duńczycy i Francuzi, a pozostałe ekipy przydzielono do koszyka trzeciego. Są tam Polska, Serbia, Chorwacja, Belgia, Austria i Rumunia.

Podział na koszyki:

Koszyk 1: Niemcy, Anglia, Włochy (przydzielone automatycznie do grupy A)

Koszyk 2: Hiszpania, Dania, Francja

Koszyk 3: Serbia, Chorwacja, Belgia, Austria, Polska, Rumunia

MME 2019: Kiedy losowanie?

Losowanie grup odbędzie się w piątek 23 listopada o godzinie 18 w Bolonii.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy 2019 będą jednocześnie kwalifikacjami olimpijskimi. W Tokio 2020 wystąpią wszyscy półfinaliści turnieju.