Zamknij

MME 2019: Reprezentacja Polski w barażach. Z kim może zagrać? Kiedy mecze?

Krzysztof Sobczak
17.10.2018 13:00
Reprezentacja Polsku U-21 w barażach powalczy o udział w MME 2019
fot. PAP

Reprezentacji Polski U-21 nie udało się bezpośrednio awansować na młodzieżowe mistrzostwa Europy 2019, ale jeszcze nie wszystko jest stracone. Podopieczni Czesława Michniewicza zagrają w barażach, a swojego rywala poznają w piątek 19 października.

Zagłosuj

Czy reprezentacja Polski U-21 awansuje na MME 2019?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

We wtorek biało-czerwoni pokonali Gruzję 3:0 i choć zakończyli eliminacje bez porażki, zajęli dopiero 2. miejsce w grupie 3 za drużyną narodową Danii. Niepewny był także udział w barażach, bo wystąpią w nich tylko cztery zespoły z dziewięciu grup. Ostatecznie korzystnie ułożyły się wyniki innych spotkań i Polacy powalczą o udział w turnieju.

MME 2019 - kto zagra w barażach?

Oprócz reprezentacji Polski w barażach wystąpią Austriacy, Grecy i Portugalczycy. Teoretycznie najtrudniejszym przeciwnikiem byłaby ekipa z Półwyspu Iberyjskiego, która może "wziąć" kilku młodych zawodników z pierwszej kadry, m.in. Goncalo Guedesa i Renato Sancheza.

Trener Michniewicz skupia się jednak na swoim zespole, a nie "wróżeniu z fusów" i liczeniu na pomoc losu. - Nie mam preferencji na kogo chciałbym trafić. Będziemy grali z tym, z kim skojarzy nas los. Rozpoczynamy nowy etap barażowy i mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy zaczną regularnie grać w klubach, a ich forma będzie lepsza, bo teraz poprzeczka zostanie wyżej zawieszona. Co wystarczyło na Danię, może już nie wystarczyć na baraże. W meczu z Gruzją widać było wyraźnie, że piłkarze, którzy regularnie występują w ligowych zespołach, swobodnie czują się na boisku - powiedział selekcjoner.

MME 2019 - losowanie i baraże: kiedy?

Losowanie par barażowych odbędzie się w piątek 19 października o godz. 12 w Nyonie. Mecze zaplanowano na 12-20 listopada.

Pewni udziału w MME 2019, które odbędą się we Włoszech i w San Marino, są: Anglia, Belgia, Chorwacja, Dania, Francja, Hiszpania, Niemcy, Rumunia, Serbia oraz Włochy. Mimo współorganizowania turnieju San Marino musiało grać w eliminacjach i w nich przepadło.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/KS