Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

ME U21: Znamy półfinalistów. Kiedy mecze 1/2 finału?

27.06.2019 16:00
sport

Niemcy, Hiszpania, Rumunia i Francja pozostały w grze o złoty medal mistrzostw Europy U21, które odbywają się we Włoszech i w San Marino. UEFA potwierdziła już program meczów półfinałowych turnieju.

Znamy półinalistów ME U21 fot. PAP/EPA
Zagłosuj

Która z drużyn wygra ME U21?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Oba spotkania odbędą się w czwartek 27 czerwca. Jako pierwsi, o godz. 18, na boisko wybiegną broniący tytułu Niemcy oraz rewelacja turnieju Rumunia. Trzy godziny później rozpocznie się mecz Hiszpania - Francja.

Może dojść do powtórki finału sprzed dwóch lat, kiedy na polskich boiskach o złoty medal zmierzyły się drużyny Niemiec i Hiszpanii.

ME U21: Polska blisko półfinału

Reprezentacja Polski U21 również była blisko awansu do półfinału. Podopieczni Czesława Michniewicza znakomicie wystartowali - ograli 3:2 Belgów, a następnie sensacyjnie Włochów 1:0. Niestety na zakończenie fazy grupowej ulegli Hiszpanom aż 0:5 i przekreślili swoje szanse.

Poszkodowani - niesłusznie, bo przecież to oni skomplikowali sobie sytuację przegrywając z biało-czerwonymi - czują się za to Włosi. Gospodarze imprezy potrzebowali korzystnych rozstrzygnięć w innych grupach, aby awansować z 2. miejsca. Duńczycy nie dali rady, ale Francuzi i Rumuni umówili się na remis i to właśnie te zespoły kosztem Italii zameldowały się w najlepszej czwórce ME U21. 

Finał MME 2019 odbędzie się 30 czerwca na stadionie Udinese o godz. 20:45.

Półfinały ME U21:

czwartek, 27 czerwca:

Niemcy - Rumunia (godz. 18)
Hiszpania - Francja (godz. 21)

RadoZET.pl/KS

Oceń