ME U21: Anglia odpadła z turnieju, zwycięstwo Francji z Chorwacją

21.06.2019 23:05
ME U-21

Reprezentacja Anglii do lat 21 niespodziewanie przegrała w Cesenie z Rumunią 2:4 i straciła szansę na awans do półfinału mistrzostw Europy, które odbywają się we Włoszech i w San Marino. W drugim meczu grupy C Francja pokonała w Serravalle Chorwację 1:0.

Kibice w Cesenie obejrzeli emocjonujące spotkanie, ale dopiero od 76. minuty. Wówczas padła... pierwsza z sześciu bramek. Rzut karny wykorzystał George Puscas.

Trzy minuty później zespół "Trzech Lwów", półfinalista sprzed dwóch lat, doprowadził do wyrównania po technicznym uderzeniu Demaraia Graya. W 85. min Rumuni znów prowadzili, gdy na listę strzelców po kiksie jednego z obrońców wpisał się Ianis Hagi, syn słynnego przed laty Gheorghe, jednak i na to trafienie Anglicy potrafili odpowiedzieć - gola na 2:2 uzyskał Tammy Abraham.

Jednak w 89. minucie po - wydawałoby się - niegroźnym uderzeniu Florinela Comana błąd popełnił bramkarz Dean Henderson i Rumuni prowadzili 3:2. Anglicy mieli dwie dogodne okazje, aby ponownie wyrównać, m.in. gdy w poprzeczkę trafił Abraham, ale ostatnie słowo należało do Comana, który w doliczonym czasie popisał się efektownym uderzeniem z dystansu i ustalił wynik.

ME U-21: Anglia odpada z turnieju, wygrana Francji

Anglia odpadnie zatem z turnieju niezależnie od wyniku ostatniego spotkania z Chorwacją. Po porażce z Francją zespół z Bałkanów jest w identycznej sytuacji. Zwycięską bramkę dla "Trójkolorowych" uzyskał w ósmej minucie Moussa Dembele.

W tabeli prowadzi Rumunia, która wyprzedza Francję dzięki lepszemu bilansowi bramek. To oznacza, że do zapewnienia sobie awansu wystarczy jej remis w poniedziałkowym spotkaniu z tym rywalem w Cesenie.

W sobotę rozpocznie się trzecia seria fazy grupowej. Polacy zagrają o godz. 21 w Bolonii z Hiszpanią. Zwycięstwo lub remis dadzą podopiecznym Czesława Michniewicza awans do półfinału i tym samym kwalifikację na przyszłoroczne igrzyska w Tokio.

Od 2017 roku, gdy gospodarzem ME do lat 21 była Polska, turniej odbywa się w formule z 12 drużynami podzielonymi na trzy grupy. Tegoroczna impreza rozgrywana jest w sześciu miastach - pięciu włoskich oraz w San Marino (Serravalle). Do półfinału awansują zwycięzcy trzech grup i drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem.

Finał zaplanowano na 30 czerwca w Udine.