ME U21: Wzruszająca historia Radu. Każdy mecz jest hołdem dla zmarłej siostry [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
26.06.2019 19:02
Andrei Ionut Radu
fot. Twitter/screen

Andrei Ionut Radu, bramkarz i kapitan młodzieżowej reprezentacji Rumunii, w dzieciństwie przeżył tragedię i obiecał, że "zabierze zmarłą siostrę na największe stadiony świata". I tej obietnicy dotrzymuje - na każdy mecz zabiera ze sobą koszulkę ze zdjęciem Emy.

Zagłosuj

Która z drużyn wygra ME U21?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Po wygranym meczu mistrzostw Europy U21 z Anglią (4:2) Radu chwycił zawieszoną na bramce koszulkę, rozwinął ją przed kibicami i rozpłakał się. Na białym T-shircie widniało zdjęcie młodej dziewczyny oraz napis: "Wszystko Ci zawdzięczam. Kocham Cię, Ema".

Ema to starsza siostra Andrei Ionuta, która zmarła w wyniku choroby w 2006 roku mając zaledwie 14 lat. On był wtedy 9-letnim dzieckiem.

Jeszcze przed śmiercią siostry Radu obiecał jej, że zabierze ją na największe stadiony świata. Koszulka z jej zdjęciem towarzyszy mu podczas wszystkich meczów Genoi, w której obecnie występuje, oraz reprezentacji Rumunii.

Rumunia w półfinale ME U21

Reprezentacja Rumunii jest rewelacją mistrzostw Europy U21. Skazywana na pożarcie drużyna pokonała Serbię oraz Anglię, a następnie zremisowała z Francją i z 1. miejsca w grupie C awansowała do półfinału turnieju. W nim zmierzy się z broniącymi tytułu Niemcami. Drugą parę tworzą Francja i Hiszpania.

RadioZET.pl/sportbible.com/KS