Zamknij

ME U-21: Filar reprezentacji Polski gotowy na mecz z Włochami, obrońca wraca do kadry

Maciej Walasek
17.06.2019 17:33
reprezentacja Polski U-21
fot. PAP/EPA

Robert Gumny, który nie wystąpił w meczu z Belgią z powodu zatrucia pokarmowego będzie gotowy na kolejne spotkanie z Włochami. Obrońca wziął udział w poniedziałkowym treningu, na którym ćwiczył razem z pozostałymi zawodnikami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Robert Gumny nie był w stanie wystąpić w meczu z Belgią. Czesław Michniewicz dzień przed spotkaniem ogłosił, że kadra „ma jeden problem zdrowotny, o którym nie chciałby mówić”. Wszystko wyszło na jaw dopiero na oficjalnym treningu, na którym zabrakło polskiego obrońcy.

Robert Gumny: Polak gotowy do gry

W związku z zatruciem pokarmowym 21-latek nie znalazł się w składzie biało-czerwonych na mecz otwarcia ME U-21. Na szczęście w poniedziałek młody zawodnik Lecha Poznań trenował z całym zespołem i jest gotowy na środowy mecz z Włochami.

ME U21: Co się musi stać, by Polska awansowała do półfinału? [WARIANTY]

- Obecnie jest już dużo lepiej, ale ostatnie dwa dni były naprawdę ciężkie, bo nie mogłem nic jeść i pić. Dopiero w poniedziałek zjadłem prawdziwe, dobre śniadanie. Wyszedłem na trening, nie było łatwo przy takiej pogodzie, ale przy trzeciej gierce wewnętrznej doszedłem do siebie – tłumaczył Gumny.

- Jeżeli trener zdecyduje się na mnie postawić, to zapewniam, że jestem w pełni przygotowany. Nie wiem jednak czy zagram, bo przeciwko Belgom bardzo dobrze zaprezentował się Karol Fila – dodał.

ME U21: Aktualna TABELA "polskiej" grupy. Na którym miejscu biało-czerwoni?

ME U-21: Polska - Włochy na żywo

Reprezentacja Polski do lat 21 w świetnym stylu zainaugurowała mistrzostwa Europy U-21. Podopieczni Czesława Michniewicza pokonali Belgię 3:2. Kolejnym przeciwnikiem będą Włosi, z którymi zagrają w najbliższą środę w Bolonii. Relacja i wynik z meczu na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/sport.pl/MW