ME U-21: Francja lepsza w hitowym starciu z Anglią, gładkie zwycięstwo Rumunii

18.06.2019 23:35

Francja, choć nie wykorzystała dwóch rzutów karnych, wygrała z Anglią 2:1, a Rumunia pokonała Chorwację 4:1 w meczach grupy C piłkarskich mistrzostw Europy do lat 21 we Włoszech i San Marino. Dwa dni wcześniej Polska pokonała Belgię 3:2 w grupie A.

Anglia - Francja na ME U-21 fot. PAP/EPA

W szlagierowo zapowiadającym się meczu Anglików z "Trókolorowymi" w Cesenie najpierw bramkę zdobyli ci pierwsi - w 54. minucie dokonał tego po efektownej indywidualnej akcji Phil Foden z Manchesteru City.

W pierwszej połowie rzutu karnego dla Francji nie wykorzystał Moussa Dembele (bramkarz obronił), a w 66. minucie - w takiej samej sytuacji - jego kolega z reprezentacji Houssem Aouar trafił w słupek.

Anglia - Francja: Kontuzja Bamby

Chwilę wcześniej czerwoną kartkę zobaczył Hamza Choudhury za ostry faul na Jonathanie Bambie.

Kontuzjowany piłkarz nie wrócił już na boisko. Jego uraz może być poważny. Byłoby to duże osłabienie dla Francuzów - Bamba w minionym sezonie był jednym z najlepszych piłkarzy Lille, które zdobyło wicemistrzostwo kraju.

"Trójkolorowi" - grając w przewadze - zdecydowanie przejęli inicjatywę i ich akcje były coraz groźniejsze. W końcówce meczu dopięli swego. W 89. minucie strzałem przy słupku wyrównał Jonathan Ikone, a w doliczonym czasie gry samobójcze trafienie zaliczył Aaron Wan-Bissaka.

Od środy rozpoczną się mecze drugiej serii fazy grupowej. Polacy zagrają o godz. 21 w Bolonii z gospodarzami Włochami. Oba zespoły wygrały na inaugurację. Biało-czerwoni pokonali Belgię 3:2, a Italia zwyciężyła Hiszpanię 3:1.

Tegoroczne mistrzostwa są jednocześnie kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich w Tokio. Do Japonii polecą cztery najlepsze zespoły turnieju, czyli półfinaliści.

Finał zaplanowano na 30 czerwca w Udine.