Twórcy "Łączy nas piłka" odchodzą z PZPN-u. To koniec kanału?

Krzysztof Sobczak
30.08.2018 11:55
Łukasz Wiśniowski i Jakub Polkowski odchodzą z PZPN
fot. PZPN

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o zakończeniu współpracy z twórcami kanału Łączy nas piłka, Łukaszem Wiśniowskim i Jakubem Polkowskim. Obaj pracowali w federacji przez 6 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że 31 sierpnia 2018 roku pracownicy departamentu Komunikacji i Mediów PZPN Łukasz Wiśniowski oraz Jakub Polkowski kończą swoją współpracę z federacją. Obaj zdecydowali się podjąć nowe wyzwania zawodowe. Dziękujemy Łukaszowi i Kubie za sześcioletnią współpracę i życzymy powodzenia oraz spełnienia zawodowego w realizacji nowych projektów" - czytamy w komunikacie PZPN-u.

"Łączy na piłka" - koniec czy nowa formuła?

Kanał "Łączy nas piłka" od kilku lat przybliżał kibicom codzienne życie reprezentacji Polski. Wiśniowski i Polkowski towarzyszyli piłkarzom na zgrupowaniach, nagrywali filmiki, wywiady i autorskie programy.

Serwis okazał się strzałem w dziesiątkę, bo także dzięki niemu diametralnie zmienił się wizerunek kadry. Fani byli "bliżej" swoich idoli, a ci za pośrednictwem "Łączy nas piłka" mieli ułatwiony kontakt z fanami. To było sprzężenie zwrotne, które doskonale funkcjonowało aż do mundialu. To nieudany turniej w Rosji najprawdopodobniej był przyczyną rozstania tego duetu z PZPN-em.

Teraz odpowiedzialnym za kulisy kadry będzie Adrian Duda. Na razie nie wiadomo, jaki ma pomysł na prowadzenie kanału - przekonamy się o tym najpewniej już podczas rozpoczynającego się w niedzielę zgrupowania kadry przed meczami z Włochami i Irlandią.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PZPN/KS