Zamknij

Łukasz Piszczek w LKS Goczałkowice-Zdrój. Powrót stał się faktem

25.06.2021 10:56

Łukasz Piszczek wrócił do LKS Goczałkowice-Zdrój. Były reprezentant Polski został oficjalnie ogłoszony nowym piłkarzem klubu, którego jest wychowankiem. Tym samym obrońca dotrzymał słowa, że pod koniec kariery zagra w Goczałkowicach.

Łukasz Piszczek
fot. Jan Huebner/Scheiber via www.imago-images.de/Imago Sport and New

Łukasz Piszczek po 11 latach wraca do Polski. W zeszłym sezonie 36-latek rozegrał ostatnie spotkania w barwach Borussii Dortmund. W ostatnim meczu kolejki Bundesligi z Bayerem Leverkusen miało miejsce pożegnanie Polaka z drużyną z Signal Iduna Park. Przypomnijmy, że kontrakt Piszczka z Dortmundem nie został przedłużony, ponieważ sam zawodnik podjął decyzję o powrocie do ojczyzny.

LKS Goczałkowice-Zdrój opublikował w sieci nagranie, w którym ogłasza podpisanie umowy z obrońcą. Na filmiku widzimy, jak Piszczek opuszcza stadion Borussii Dortmund i udaje się do klubu, w którym zaczęła się jego przygoda z piłką nożną.

loader

Łukasz Piszczek wrócił do LKS Goczałkowice-Zdrój

- Prawdziwe emocje, których doświadczyłeś, pozostaną z tobą na zawsze. To, że coś się kończy, nie oznacza, że o tym zapominasz. Teraz idę dalej. Zaczynam nowy rozdział tam, gdzie wszystko się zaczęło - w domu - powiedział Piszczek na specjalnym nagraniu, które pojawiło się w mediach społecznościowych.

Łukasz Piszczek postanowił wrócić do LKS Goczałkowice-Zdrój, którego jest wychowankiem. W tym klubie rozpoczął karierę juniorską, gdzie występował w latach 1992-2001. Miesiąc wcześniej Piszczek wcielił się w rolę asystenta trenera w polskiej ekipie na meczu z Pniówkiem Pawłowice. Od sezonu 2021/22 Piszczek wesprze zespół także na boisku. Były obrońca reprezentacji Polski będzie występował w III lidze.

RadioZET.pl