Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Łukasz Piszczek zakończył reprezentacyjną karierę. Komentarze po decyzji obrońcy

04.08.2018 14:19
sport

Łukasz Piszczek zrezygnował z gry w polskiej drużynie narodowej. - Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca - napisał na Facebooku 33-letni piłkarz. W biało-czerwonych barwach obrońca Borussii Dortmund rozegrał 65 meczów i zdobył trzy bramki.

Łukasz Piszczek fot. Piotr Matusewicz/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wiadomość wstrząsnęła polskim futbolem. Łukasz Piszczek za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił decyzję o zakończeniu kariery w reprezentacji.

- W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał - napisał Piszczek.

Łukasz Piszczek: Debiut i gra na wielkich imprezach

W seniorskiej reprezentacji Polski zadebiutował w 2007 roku. Powołał go holenderski selekcjoner Leo Beenhakker. Rok później znalazł się w ostatniej chwili w kadrze biało-czerwonych na mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii i wystąpił w pierwszym meczu z Niemcami (0:2) - wszedł na boisko w drugiej połowie. Piszczek wystąpił również na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie i cztery lata później we Francji, gdzie biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału. Na tegorocznym mundialu w Rosji wziął udział w dwóch spotkaniach, a podopieczni Adama Nawałki odpadli w fazie grupowej.

Łukasz Piszczek: Komentarze po ogłoszeniu decyzji o zakończeniu kariery

RadioZET.pl/PAP, Twitter/MW

Oceń