Łukasz Piszczek zakończył reprezentacyjną karierę. Komentarze po decyzji obrońcy

Maciej Walasek
04.08.2018 14:19
Łukasz Piszczek
fot. Piotr Matusewicz/East News

Łukasz Piszczek zrezygnował z gry w polskiej drużynie narodowej. - Moja przygoda z reprezentacją dobiegła końca - napisał na Facebooku 33-letni piłkarz. W biało-czerwonych barwach obrońca Borussii Dortmund rozegrał 65 meczów i zdobył trzy bramki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wiadomość wstrząsnęła polskim futbolem. Łukasz Piszczek za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił decyzję o zakończeniu kariery w reprezentacji.

Zobacz także

- W życiu czasami trzeba podejmować ciężkie, ale racjonalne decyzje. Po długich przemyśleniach ja taką podjąłem. 11 lat zawsze z dumą reprezentowałem Polskę w seniorskiej reprezentacji. Był to wyjątkowy czas. Będę go zawsze bardzo miło wspominał - napisał Piszczek.

Łukasz Piszczek: Debiut i gra na wielkich imprezach

W seniorskiej reprezentacji Polski zadebiutował w 2007 roku. Powołał go holenderski selekcjoner Leo Beenhakker. Rok później znalazł się w ostatniej chwili w kadrze biało-czerwonych na mistrzostwa Europy w Austrii i Szwajcarii i wystąpił w pierwszym meczu z Niemcami (0:2) - wszedł na boisko w drugiej połowie. Piszczek wystąpił również na Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie i cztery lata później we Francji, gdzie biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału. Na tegorocznym mundialu w Rosji wziął udział w dwóch spotkaniach, a podopieczni Adama Nawałki odpadli w fazie grupowej.

Łukasz Piszczek: Komentarze po ogłoszeniu decyzji o zakończeniu kariery

RadioZET.pl/PAP, Twitter/MW