Łukasz Piszczek skomentował swój ostatni występ w reprezentacji Polski

20.11.2019 11:28
Łukasz Piszczek skomentował swój ostatni występ w reprezentacji Polski
fot. PAP

Łukasz Piszczek meczem Polska - Słowenia pożegnał się z kibicami i oficjalnie zakończył reprezentacyjną karierę. 34-letni obrońca w mediach społecznościowych skomentował swój ostatni występ i podziękował za lata wsparcia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Emocje wciąż nie opadły. Ten wieczór był wyjątkowy. Czas, kiedy reprezentowałem Polskę, był wspaniały, nigdy tych chwil nie zapomnę. Spełniłem swoje marzenia! Dziękuję wszystkim!" - napisał 66-krotny reprezentant Polski.

Pożegnalny występ Piszczka miał być... krótszy. Piłkarz wraz z selekcjonerem ustalili, że 34-latek rozegra ok. 30 minut, ale ze względu na wymuszoną zmianę Kamila Glika pozostał na murawie niemal do końca pierwszej połowy. Dostał owację na stojąco, a koledzy oraz rywale utworzyli dla niego szpaler.

Łukasz Piszczek w reprezentacji

Łukasz Piszczek debiutował w drużynie narodowej w 2007 roku za kadencji Leo Beenhakkera. Wtedy był jeszcze ofensywnym zawodnikiem, ale dopiero zmiana pozycji przyniosła mu splendor. Dość szybko stał się jednym z najlepszych prawych obrońców świata i zyskał status legendy Borussii Dortmund, w której gra do dziś.

PGE Narodowy pożegnał Piszczka. Duże wzruszenie [WIDEO]

Wraz z drużyną narodową zagrał na czterech wielkich turniejach - Euro 2008, 2012 i 2016 oraz MŚ 2018.

RadioZET.pl