Łukasz Piszczek skomentował występ na mundialu. Obrońca skrytykował Adama Nawałkę

Maciej Walasek
04.08.2018 19:39
Łukasz Piszczek, Adam Nawałka, Grzegorz Krychowiak
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/East News

Łukasz Piszczek ogłosił, że kończy karierę w reprezentacji. W wywiadzie dla serwisu Sportowefakty.wp.pl odsłonił kulisy mundialu w Rosji i skrytykował sztab szkoleniowy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zespół z biało-czerwonych wypadł bardzo słabo na mundialu w Rosji i po fazie grupowej pożegnał się z turniejem. Było wiele wyjaśnień ze strony Adama Nawałki, ale kibicom to nie wystarczyło. Zaczęły pojawiać się również informacje o podzieleniu kadry. Kończący karierę reprezentacyjną Łukasz Piszczek odsłonił kulisy wydarzeń z Rosji.

- Zawiodło przygotowanie fizyczne. Nie miałem dynamiki, nie była na takim poziomie, jak normalnie. W inny sposób nie potrafię tego wytłumaczyć. Nie byłem w stanie dać z siebie nic więcej, naprawdę. Nie rozumiałem tego, ale nie byłem w stanie tego zmienić – mówił.

Zobacz także

- Nie jestem człowiekiem, który lubi się pastwić nad rzeczami, które się już wydarzyły, kiedy ktoś popełnił błąd i nie da się go już naprawić. W okresie przed mundialem można było pewne rzeczy zrobić inaczej, ale szliśmy tą samą drogą co przed mistrzostwami Europy przed dwoma laty – kontynuował.

Obrońca Borussii Dortmund nie był zadowolony z przygotowania fizycznego.

Wydaje mi się jednak, że wtedy zawodnicy przed ostatnimi zgrupowaniami byli jednak na innym poziomie przygotowania fizycznego, niż teraz. Tym razem robienie tego samego, co przed Euro, nie zdało egzaminu – zdradził.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl/MW