Łukasz Piszczek planuje budowę szkółki piłkarskiej

Krzysztof Sobczak
30.12.2016 16:20
Łukasz Piszczek
fot. PAP

Reprezentant Polski Łukasz Piszczek planuje wybudować szkółkę piłkarską w rodzinnych Goczałkowicach. Prawy obrońca Borussii Dortmund uczestniczył ostatnio w sesji Rady Gminy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wychowanek LKS-u Goczałkowice-Zdrój przedstawił swój projekt i zapewnił, że całkowicie sfinansuje przedsięwzięcie. Środki pochodzić będą z jego fundacji, która właśnie powstaje.

Szkółka skierowana ma być do dzieci z Goczałkowic oraz z sąsiednich gmin. Piłkarz chce, by młodzi adepci futbolu kształcili się w pobliżu rodzinnych domów, a nie musieli wyjeżdżać - jak on, gdy miejscowy LKS zaczął być dla niego zbyt mały - do większych ośrodków, jak Górnik Zabrze. Projekt jest na razie w bardzo wstępnej fazie.

- Do powstania akademii jest niezbędna baza sportowa, którą chcielibyśmy tutaj zbudować - powiedział Piszczek na sesji Rady Gminy.

Szkółka miałaby powstać na terenie uzdrowiska, co wiąże się z konkretnymi procedurami. Ponadto potrzebny jest nowy plan zagospodarowania przestrzennego. Wójt gminy Gabriela Placha zapewniła jednak, że dołoży wszelkich starań, by ośrodek powstał.

Łukasz Piszczek jest 53-krotnym reprezentantem Polski. Obecnie występuje w Borussii Dortmund, wcześniej bronił barw. m.in. Zagłębia Lubin i Herthy Berlin.

RadioZET.pl/Dziennik Zachodni/KS