Zamknij

Łukasz Piszczek wraca do reprezentacji Polski. Potężne zmiany w kadrze

01.12.2020 16:40
Jerzy Brzęczek
fot. Piotr Matusewicz/East News

Łukasz Piszczek ma dołączyć do sztabu reprezentacji Polski – przekazał Tomasz Włodarczyk z serwisu meczyki.pl. Jerzy Brzęczek zamierza wprowadzić zmiany, zgodnie z którymi z kadrą ma pożegnać się psycholog Damian Salwin.

Jerzy Brzęczek po zmaganiach w Lidze Narodów pozostał na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Mimo spekulacji Zbigniew Boniek zapewnił, że 49-latek dalej będzie prowadził biało-czerwonych w marcowych spotkaniach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze i najprawdopodobniej także na Euro 2021.

Chociaż szkoleniowiec polskiej kadry nie został zwolniony, tak zmiany w reprezentacji są nieuniknione. Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl przekazał, że w sztabie pojawi się Łukasz Piszczek, który będzie odpowiedzialny za pracę z obrońcami. Poza tym ma też pełnić funkcję doradcy selekcjonera.

Łukasz Piszczek może dołączyć do sztabu reprezentacji Polski

- Powinien też być idealnym pomostem pomiędzy zawodnikami i trenerem. Piszczek może pojawić się już na marcowym zgrupowaniu kadry – uważa Włodarczyk.

Z kolei z polską kadrą ma pożegnać się psycholog Damian Salwin. Według Włodarczyka współpracownik Brzęczka nie mógł znaleźć wspólnego języka z wieloma piłkarzami. Warto zaznaczyć, że to Salwin doradzał 49-latkowi w kwestiach komunikacyjnych, a z tym bywało różnie.

Po wrześniowej porażce z Holandią, gdzie reprezentacja Polski pokazała fatalny styl, Brzęczek przekonywał, że  jest zadowolony z gry swoich podopiecznych. Natomiast w przypadku Piotra Zielińskiego powiedział kiedyś, że „jeżeli któregoś dnia wstanie i coś mu przeskoczy, to będziemy mieć zawodnika, którego będą nam zazdrościć wszyscy na świecie”.

RadioZET.pl/meczyki.pl