Zamknij

Kibice West Hamu docenili Łukasza Fabiańskiego. Szereg wyróżnień dla Polaka

Krzysztof Sobczak
09.05.2019 12:09
Łukasz Fabiański najlepszym piłkarzem sezonu w WHU
fot. Darren Staples/Press Association/East News

Bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Fabiański został wybrany piłkarzem roku w West Hamie United, z którym związał się przed tym sezonem. Dodatkowo Polak zostało wyróżniony za najlepszą interwencję bramkarską oraz najlepszy transfer do angielskiego klubu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

- Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny wszystkim kibicom, którzy na mnie głosowali. To coś niesamowitego, szczególnie w moim pierwszym sezonie spędzonym w tym klubie. Dlatego naprawdę doceniam każde wsparcie. Jestem po prostu szczęśliwy, że udało mi się zagrać w taki sposób, aby być postrzeganym jako dobry bramkarz - powiedział Fabiański cytowany na oficjalnej stronie stołecznego klubu.

Fabiański wyróżniony w WHU

W dobiegającym końca sezonie Premier League Polak zagrał we wszystkich 37 meczach wpuszczając w nich 54 gole. W siedmiu spotkaniach zachował czyste konto. Został dopiero piątym bramkarzem, który otrzymał takie wyróżnienie w klubie.

34-letni Fabiański przeszedł do WHU latem ubiegłego roku ze Swansea City, które spadło z najwyższej klasy rozgrywkowej. Przed ostatnią kolejką ligową, w której West Ham United zagra na wyjeździe z Watfordem, stołeczny klub z 49 punktami zajmuje 11. miejsce.

RadioZET.pl/PAP/KS