Zamknij

Łukasz Fabiański napisał list do kibiców Swansea City

Krzysztof Sobczak
21.06.2018 11:19
Łukasz Fabiański pożegnał się z kibicami Swansea
fot. AFP/EastNews

Łukasz Fabiański w środę podpisał kontrakt z West Hamem United, a to oznacza, że w nowej kampanii ponownie zobaczymy go na boiskach Premier League. Polski bramkarz napisał list do kibiców Swansea City, w którym podziękował za wsparcie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Fabiański, który przebywa obecnie z reprezentacją Polski na mundialu w Rosji, podpisał z "Młotami" trzyletni kontrakt. W ten sposób walijski klub dotrzymał obietnicy danej swojemu golkiperowi, że da mu odejść po sezonie, w którym Swansea zostało zdegradowane do Championship.

Jego były już klub pożegnał Łukasza kompilacją najlepszych parad, natomiast on sam zdecydował się napisać wzruszający list do kibiców.

Pożegnalny list Fabiańskiego

"Chcę powiedzieć DZIĘKUJĘ wszystkim. Od pierwszego dnia pozwoliliście mi i mojej rodzinie dobrze czuć się w Swansea. Przez cztery lata nie czułem z Waszej strony nic oprócz miłości, wsparcia i szacunku. Zawsze będę wdzięczny za szansę, jaką dało mi Swansea City. Próbowałem dawać z siebie wszystko na każdym treningu, w każdym meczu i mam nadzieję, że swoimi występami i postawą zapracowałem na Wasz szacunek" - napisał 33-latek.

Nie mogło również obyć się bez podziękowań dla włodarzy i trenerów. "Dziękuję szczególnie Javiemu Garcii i Tony'emu Robertsowi za to, jak wpłynęli na mój rozwój i pozwolili lepiej rozumieć piłkę z każdym kolejnym treningiem. Reprezentowanie klubu przez cztery lata było niezwykłą podróżą. Ale dziś czuję, że jestem gotowy na nowe wyzwanie" - czytamy w liście.

Na koniec popularny "Fabian" odniósł się do swojego nowego pracodawcy. "Jestem podekscytowany, że zostałem piłkarzem West Ham United i wierzę, że jest to odpowiedni krok w mojej karierze. Zrobię wszystko, żeby jak najlepiej reprezentować klub na boisku i poza nim" - zakończył.

Fabiański odchodzi do West Hamu

Przez cztery lata reprezentowania barw Swansea City Łukasz Fabiański zyskał sympatię fanów swoją skromnością, pracowitością i przede wszystkim bardzo dobrą postawą na boisku. Nawet kiedy klub przegrywał czy jak w minionej kampanii nie zdołał utrzymać się w Premier Legaue, był chwalony za swoją grę. Nie brakuje takich, którzy uznają go za jednego z pięciu najlepszych golkiperów w lidze angielskiej.

Po ostatnim występie w Swansea Fabiański nie krył łez, a wideo schodzącego z murawy Polaka obiegło media społecznościowe na całym świecie.

West Ham United zakończył rozgrywki 2017/2018 na 13. miejscu.

RadioZET.pl/Instagram/Sportowe Fakty/KS