Złe wieści na temat Łukasza Fabiańskiego. Polak przejdzie operację?

03.10.2019 15:53
Łukasz Fabiański
fot. PAP

"Łukasz Fabiański być może będzie wymagał zabiegu operacyjnego po kontuzji, jakiej doznał w sobotę w meczu ligowym z Bournemouth" - poinformował trener West Ham United Manuel Pellegrini. Dodał, że po operacji Polak będzie wyłączony z gry przez trzy miesiące.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Łukasz Fabiański z powodu kontuzji mięśni nie dokończył sobotniego meczu piłkarskiej ekstraklasy Anglii, w którym jego West Ham United zremisował na wyjeździe z Bournemouth 2:2. Bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski urazu nabawił się wybijając piłkę podczas wznowienia gry z własnego pola karnego. Poczuł ból i przy pomocy kolegów opuścił boisko.

- Decyzja dotycząca operacji Łukasza zapadnie w najbliższym czasie, być może jeszcze dzisiaj - powiedział chilijski szkoleniowiec. Pellegrini dodał także, że Fabiański jest pod opieką najlepszych specjalistów, którzy zdecydują o sposobie leczenia.

- Zabieg operacyjny jest poważnie brany pod uwagę, ale rozważana jest także opcja leczenia zachowawczego, tylko farmaceutycznie - dodał.

Z powodu urazu Fabiańskiego zabrakło w kadrze reprezentacji Polski powołanej przez selekcjonera Jerzego Brzęczka na mecze z Łotwą 10 października i Macedonią Północną trzy dni później w eliminacjach mistrzostw Europy.

W jego miejsce powołanie otrzymał 19-letni Radosław Majecki z Legii Warszawa.

RadioZET.pl/PAP