Łukasz Fabiański o przyczynach porażki z Danią

Dominik Gołdyn
02.09.2017 14:40
Łukasz Fabiański o przyczynach porażki z Danią
fot. PAP

Bramkarz reprezentacji Łukasz Fabiański przyznał po porażce 0:4 z Danią w eliminacjach mistrzostw świata, że polscy piłkarze nie potrafili przeciwstawić się rywalom. "Od początku zostaliśmy przez nich troszkę stłamszeni" - ocenił.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Spodziewaliśmy się, analizując grę przeciwników, że będzie dużo walki w powietrzu, wiele długich piłek. Niestety, nie podołaliśmy temu, nie potrafiliśmy się przeciwstawić. I skończyło się tak, jak się skończyło - powiedział Fabiański.

Gospodarze piątkowego meczu w Kopenhadze od pierwszych minut ruszyli do ataku i przez całe spotkanie w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń.

- Od początku zostaliśmy troszkę stłamszeni przez Duńczyków fizycznie. Oni potrafili zebrać dużo piłek, z czego kreowali sobie wiele sytuacji. My próbowaliśmy wrócić na właściwe tory, ale nie byliśmy w stanie tego zrobić - przyznał bramkarz Swansea City.

Zobacz także

Przez całe spotkanie Polacy nie byli w stanie wypracować sobie dogodnych okazji.

- Dlaczego tak było? Ciężko mi oceniać naszą grę do przodu. Wiadomo, że staraliśmy się stwarzać sytuacje po jakichś składnych akcjach, ale tego też nam brakowało. Teraz trzeba wyciągnąć wnioski i przede wszystkim mądrze przygotować się do kolejnego meczu - dodał Fabiański.

Mimo porażki Polacy pozostali liderami grupy E kwalifikacji MŚ 2018. Mają 16 punktów i o trzy wyprzedzają Danię oraz Czarnogórę. W poniedziałek podopieczni trenera Adama Nawałki zagrają u siebie z najsłabszym w grupie Kazachstanem.

MEMY po meczu Dania-Polska: