Lukas Podolski w Górniku Zabrze? Ujawniono datę transferu

Maciej Walasek
05.11.2018 22:32
Lukas Podolski
fot. PAP/EPA

Lukas Podolski chce zakończyć piłkarską karierę w Górniku Zabrze. Dziennikarz, który z zawodnikiem ma dobre relacje zdradził, że 33-latek planuje przenieść się do Ekstraklasy w 2020 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku      

- Jesteśmy z Lukasem kolegami od wielu, wielu lat i rozmawialiśmy o powrocie. 31.12.2019 roku wygasa jego kontrakt z Vissel Kobe i wtedy chciałby przenieść się do Polski – zdradził Piotr Koźmiński w jednym z programów serwisu sport.pl.

Gdyby rzeczywiście tak było, byłby to ogromny hit w polskiej ekstraklasie. Z kolei sam prezes Górnika Zabrze przekonywał, że nie rozpoczęto w tej sprawie żadnych rozmów.

Zobacz także

- Nie prowadzimy jeszcze żadnych rozmów. Zima 2020? Jesteśmy gotowi, czekamy tylko na sygnał od Lukasa – podkreślił Bartosz Sarnowski.

W barwach reprezentacji Niemiec, Podolski sięgnął po mistrzostwo świata w 2014 roku. Ponadto grał w czołowych europejskich klubach: Arsenalu Londyn czy Bayernie Monachium. Jednocześnie piłkarz wielokrotnie deklarował chęć zakończenia kariery w Górniku Zabrze – zespołowi, któremu kibicuje od dziecka.

RadioZET.pl/sport.pl/MW