Kolejny gracz Realu ma problem z prawem. Grozi mu do 5 lat więzienia

Andreas Nicolaides
20.06.2017 19:02
Real Madryt
fot. PAP/EPA

Po tym jak zarzuty o oszustwa podatkowe usłyszeli piłkarz Realu Madryt Cristiano Ronaldo oraz były trener tego klubu Jose Mourinho, kłopoty z prawem może mieć także chorwacki pomocnik "Królewskich" Luka Modric. Za krzywoprzysięstwo grozi mu do pięciu lat więzienia.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Informację podał brytyjski dziennik "The Guardian". Modric nie usłyszał jeszcze zarzutów, ale jest podejrzany o złożenie fałszywych zeznań w sprawie oskarżonych o nadużycia finansowe byłego dyrektora Dinama Zagrzeb Zdravko Mamica i dwóch innych działaczy chorwackiego klubu.

Modric grał w pierwszej drużynie Dinama w latach 2004-08. Później przeniósł się do Tottenhamu Hotspur, skąd w 2012 roku trafił do Realu.

Chorwat zeznawał w ubiegłym tygodniu w tej sprawie w charakterze świadka, a śledczy, którzy prowadzą dochodzenie w miejscowości Osijek, dopatrzyli się nieprawidłowości w jego wersji. Nazwisko Modrica nie padło, ale mówiono o "32-letnim Chorwacie, który zeznawał w ubiegłym tygodniu" - nikt inny nie pasuje do tego opisu.

- Świadek zeznał nieprawdę, jakoby w 2004 roku, kiedy podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Dinamem, podpisał także aneks dający mu prawo otrzymania 50 procent kwoty transferu. Twierdził, że taki aneks podpisywał za każdym razem, gdy umowa była przedłużana - napisała chorwacka prokuratura w oświadczeniu.

Działacze Dinama Zagrzeb są oskarżeni o oszustwa podatkowe na łączną kwotę 12,2 mln kun (ok. siedmiu milionów zł), a także wyprowadzenie z klubu 116 mln kun (ok. 66 mln zł). Żaden z nich nie przyznaje się do winy.

Portugalczycy Ronaldo i Mourinho usłyszeli zarzuty od hiszpańskiej prokuratury. Obaj mieli oszukać fiskusa na podatkach na, odpowiednio, 14,7 mln euro i 3,3 mln euro.

RadioZET.pl/PAP/AN