Zaskakująca dymisja selekcjonera reprezentacji Hiszpanii: "Z powodów osobistych"

Krzysztof Sobczak
19.06.2019 16:45
Luis Enrique podał się do dymisji
fot. PAP/EPA

Luis Enrique nie jest już selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Hiszpanii - poinformował prezes tamtejszej federacji Luis Rubiales. Szkoleniowiec podał się do dymisji z powodów osobistych, mimo udanego startu w eliminacjach mistrzostw Europy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

49-letni Luis Enrique, który prowadził "La Roję" od lipca ubiegłego roku, nie towarzyszył już swojej drużynie narodowej w meczach z Maltą w marcu oraz z Wyspami Owczymi i ze Szwecją w czerwcu. Wówczas jego nieobecność także tłumaczono względami osobistymi i nie podano szczegółów.

- Jest nam bardzo przykro z powodu tej sytuacji. Jesteśmy Luisowi bardzo wdzięczni za wszystko, co zrobił dla tego zespołu i całej federacji. Drzwi będą dla niego zawsze otwarte - zapewnił Rubiales na konferencji prasowej.

Luis Enrique nie jest już selekcjonerem reprezentacji Hiszpanii

Następcą Luisa Enrique został jego dotychczasowy asystent Robert Moreno.

- To dla mnie słodko-gorzka chwila. Zawsze marzyłem, żeby zostać trenerem reprezentacji, ale nie spodziewałem się, że stanie się to w takich okolicznościach. Każdego innego dnia byłby to piękny dzień, ale w tej sytuacji to jest po prostu coś, z czym musimy się pogodzić. Będziemy solidnie i profesjonalnie dążyć do tego, aby kontynuować pracę Luisa - podkreślił.

Hiszpania jest po czterech meczach liderem grupy F z 12 punktami i bilansem goli 11-2. Jej najpoważniejsi rywale to obecnie Szwecja i Rumunia, które zgromadziły po siedem punktów. Na Euro 2020 awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z grup.

RadioZET.pl/PAP/KS